Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37474 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Renault Arkana. Nowy coupe-crossover z segmentu C

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Renault Arkana 

Nowy model będzie produkowany i sprzedawany w wielu krajach świata, w pierwszej kolejności w Rosji już w 2019 roku. W dalszej kolejności Renault Arkana ma być produkowane i dystrybuowane na terenie Azji i w innych częściach świata.

Fot. Renault Renault Arkana to nowy model z segmentu C przeznaczony na światowe rynki. Nowość wyróżnia się nadwoziem nawiązującym do linii coupe, a egzemplarz pokazowy można zobaczyć podczas salonu samochodowego w Moskwie.

Segment C jest obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającym się segmentem na rynku motoryzacyjnym i jednocześnie najbardziej konkurencyjnym, w szczególności jeśli chodzi o SUV-y. Potrzeby klientów stają się coraz bardziej zróżnicowane. Nazwa Arkana pochodzi od łacińskiego arcanum - tajemnica, określenia używanego od wieków w odniesieniu do tajemniczych zjawisk lub wydarzeń.

Zwiększony prześwit, poszerzone nadkola i 19-calowe obręcze kół, a także wysoka dolną część nadwozia i ścięty dach to cechy charakterystyczne auta. Pojazd wyróżnia się nadwoziem nawiązującym do linii coupe - to kontynuacja tego co zapoczątkowało BMW modelem X6.

Arkana to cossover zbudowany na bazie platformy B0, używanej przez Renault do budowy m.in. Dacii Duster. Nie zostały dane techniczne nowosci.

Redakcja poleca: Kodeks drogowy. Pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu

Nowy model będzie produkowany i sprzedawany w wielu krajach świata, w pierwszej kolejności w Rosji już w 2019 roku. W dalszej kolejności Renault Arkana ma być produkowane i dystrybuowane na terenie Azji i w innych częściach świata.

Zobacz także: Fiat 500C w naszym teście

W 2017 roku Grupa Renault sprzedała niemal jedną trzecią samochodów na rynku rosyjskim (448 270 egzemplarzy, 28% udziału w rynku).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • jurasek (gość)

    Nie wydaje sie duży, może to złudzenie, ciekawe czy ma większy bagażnik niż np tivoli, trzeba by porównać parametry ale nie wydaje mi sie

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Renault Arkana zdjęcia

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Renault

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

661 zł