Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37582 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Renault Espace w nowym wydaniu

Data publikacji: Autor: Tekst i zdjęcie: KRZYSZTOF FRANEK

 Testujący ten pojazd nie mieli problemów z wsiadaniem ani za kierownicę, ani obok kierowcy, a także, dzięki szeroko otwieranym tylnym drzwiom, w dalszych rzędach.

W nowym modelu renault espace jest także dobra widoczność w każdej z tych pozycji.

Nie tylko kierowca, ale też pasażerowie mają swobodny wgląd w informacje, zebrane w centralnej części deski rozdzielczej.

Jak w większości współczesnych modeli renault karta "hands free" zastępuje kluczyk, a drzwi otwierają się i zamykają dzięki elektronicznemu systemowi rozpoznawania. Nie trzeba też zajmować się hamulcem ręcznym, bowiem espace jest wyposażony w automatyczny hamulec postojowy. Jest on dezaktywowany, gdy samochód rusza z miejsca i blokuje się po wyłączeniu silnika. System nawigacji informuje w czasie rzeczywistym o warunkach ruchu drogowego, proponując na ekranie optymalną trasę przejazdu. Powierzchnia szyb espace’a przekracza 7,42 m kw., w czym duży udział ma otwierany dach.

Oprócz konstrukcji pojazdu, łączącej sztywność kabiny ze strefami kontrolowanego zgniotu, system Renault Protection zapewnia bezpieczeństwo użytkowników dzięki pasom z nawijaczami, ogranicznikom napięcia, napinaczom, poduszkom, dostosowującym się do siły zderzenia i budowy ciała użytkownika. Firma opracowała też ofertę fotelików dla dzieci, kompatybilnych z systemem mocowania Isofix.

Espace jest bardzo dynamiczny. Sześć oferowanych jednostek napędowych zapewnia możliwość wyboru. Są to benzynowe silniki 2.0 16V, 2.0 Turbo i 3.5 V6, charakteryzujące się dużą elastycznością i przyspieszeniem. Natomiast silniki wysokoprężne 1.9 dCi i 2.2 dCi przypominają świetną jednostkę 3.0 dCi, w której wykorzystano technologię wtrysku bezpośredniego common-rail. Renault jako jedyny producent zaoferował samochód jednobryłowy z silnikiem wysokoprężnym V6.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Renault Espace zdjęcia

Renault Espace dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Renault Espace opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Renault Espace Cena

Części dla marki Renault

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

661 zł