Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Renault i Mercedes stworzą nową limuzynę?

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: autoevolution.com

Fot. Renault Jak podaje portal autoevolution.com, Renault poważnie rozważa stworzenie nowej, flagowej limuzyny wykorzystującą płytę podłogową Mercedesa. Przychylny temu pomysłowi jest Carlos Ghosn, szef francuskiej marki.
Fot. Renault Ostatnie wyniki finansowe Renault nie napawają optymizmem. Koncern notuje zyski głównie dzięki dużej popularności Dacii w krajach rozwijających się. Tymczasem auta Renault nie odnoszą spektakularnych sukcesów na rynku. W związku z tym, francuski rząd, który jest właścicielem 15% akcji Renault, wezwał szefów tej firmy do stworzenia nowego modelu klasy premium.

CZYTAJ TAKŻE

Ceny Renault Scenica po liftingu w Polsce


Pomóc w tym miałaby nawiązana w 2010 roku współpraca z Daimlerem. Obecnie, obie marki działają wspólnie przy konstruowaniu nowego Smarta ForFour i Renault Twingo, minivana Infiniti na bazie Mercedesa Klasy B, a także dostawczego Mercedesa Citana zbudowanego w oparciu o Renault Kangoo.

Niewykluczone, że współpraca obu koncernów zostanie rozszerzona o sedana klasy premium. Carlos Ghosn, szef Renault, jest zdania, że przynajmniej jeden taki model w ofercie francuskiej marki podniósłby jej prestiż i poprawił wyniki finansowe. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w ciągu najbliższych tygodni.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Wróg drogiej tandety. (gość)

    Renault powinno być tanią marką, bo na nic więcej nie zasługuje.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości