Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Renault i Nissan rozdały 100 elektrycznych aut do testów

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Renault i Nissan rozdały 100 elektrycznych aut do testów Sto elektrycznych samochodów Renault i Nissan będzie testowanych w codziennym użytkowaniu we Francji. Ma to pokazać, jaka jest ich przydatność w normalnej eksploatacji. Przy tej okazji uruchomiono ponad 200 punktów ładowania elektrycznych samochodów.

Całe przedsięwzięcie polegać ma na analizie jak wykorzystywać auta napędzane energią elektryczną  oraz jak dopasować infrastrukturę techniczna (m.in. stacje ładowania baterii) do potrzeb użytkowników.

Pierwsze samochody zostały dostarczone użytkownikom, punkty ładowania zainstalowane u klientów, a sieć handlowa Renault jest gotowa do działania.

Wydarzenie to jest początkiem pierwszej fazy rozwoju operacyjnego eksperymentu, która obejmie okres od marca 2011 do lipca 2012 r.

Alians Renault-Nissan dostarcza samochody elektryczne, zapewnia nadzór nad eksperymentem i będzie badał sposoby użytkowania samochodów przez klientów oraz usługi powiązane, głównie związane ze zintegrowanymi i przenośnymi systemami łączności.

Firma EDF bierze udział w rozwijaniu infrastruktury punktów ładowania, w analizie zachowań użytkowników podczas ładowania akumulatorów, jak również w testowaniu modeli biznesowych.

Schneider Electric wykona infrastrukturę punktów ładowania i związanych z nimi systemów zarządzania energią, a koncern Total zainstaluje punkty szybkiego ładowania na dwóch swoich stacjach paliwowych.

W w ramach projektu będą wykorzystywane samochody ze pełnym napędem elektrycznym, czyli Renault Fluence Z.E., Renault Kangoo Z.E. i Nissan Leaf.

Renault i Nissan rozdały 100 elektrycznych aut do testów
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Renault i Nissan rozdały 100 elektrycznych aut do testów

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości