Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37290 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Renault i Nissan wzmacniają współpracę. Co się zmieni?

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Renault Renault i Nissan wzmacniają współpracę w zakresie projektowania, inżynierii produkcji, zarządzania łańcuchem dostaw, zakupów i zasobów ludzkich. Dodatkowe funkcje zostaną zintegrowane po zakończeniu wewnętrznego procesu zatwierdzania. Szacuje się, że do 2018 roku oszczędności uzyskane w wyniku współpracy osiągną wartość 5,5 miliarda euro.

Fot. Renault Alians Renault-Nissan wzmacnia współpracę w czterech kluczowych pionach i rozpoczyna realizację nowych projektów, które przełożą się na wzrost skuteczności działania i wyższe zyski.

W ramach tego procesu zostanie wprowadzona integracja pionów i opracowane zostaną nowe procesy. Dodatkowe działania obejmują także wymianę utalentowanych pracowników oraz szeroko zakrojone współdzielenie zasobów. Podczas zebrania członków najwyższego kierownictwa Aliansu, marki Renault i Nissan ogłosiły, że wzmacniają synergię w obszarach projektowania, inżynierii produkcji, zarządzania łańcuchem dostaw, zakupów i zasobów ludzkich. Wszystkie te funkcje zostały zintegrowane w 2014 roku i są obecnie zarządzane przez kierownictwo Aliansu.

Redakcja poleca:

Czy praktyczny samochód musi być drogi?

Fiat Tipo. Premierowy cennik na polskim rynku

UConnect. Przyjazny kierowcy system multimedialny

W planach jest także połączenie działów jakości i kosztów, które ma na celu zapewnić dodatkowe wsparcie czterem zintegrowanym pionom. Alians rozważa także inne możliwości zwiększenia synergii w pionach sprzedaży i marketingu, usług mobilnych, planowania produktów, obsługi posprzedażnej oraz innych działach pomocniczych.

Założenia projektów integracyjnych zostaną zaprezentowane przez kierownictwo koncernów przedstawicielom pracowników oraz organom wykonawczym obu spółek do końca marca. Po przyjęciu planów w ramach wewnętrznego procesu zatwierdzania, ich wdrożenie rozpocznie się 1 kwietnia. W tym samym terminie zostaną podane do wiadomości nazwiska kierowników nowych pionów oraz zakres działalności połączonych działów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Renault zdjęcia

Renault dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Renault opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Renault Cena

Części dla marki Renault

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

661 zł