Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Renault Kangoo break`up

Data publikacji: Autor: pim

 Niezastąpiony kompan plenerowych podróży.

Podczas tegorocznego salonu samochodów terenowych i rekreacyjnych w Val d`Isere Renault zaprezentował nową wersję kangoo. Prototypowy kangoo break’up to dość szczególny pick up.

Podstawą konstrukcyjną prototypu jest kangoo 4x4. Samochód jest jednak nieco dłuższy. Ma studziesięciokonny silnik 1,6 16V.
Z zewnątrz wyróżnia go nowa maska, a także stworzona specjalnie dla tego samochodu odmiana żółtego lakieru oraz szarozielone listwy w dolnej części nadwozia. Warto im się przyjrzeć, bo zarówno nowa maska, jak i listwy mogą być elementami face liftingu podstawowych wersji kangoo. We wnętrzu pojawiła się nowa tapicerka, dostosowana do charakteru samochodu - jest wytrzymała i można ją czyścić gąbką. Ten prototyp kangoo może być wyposażony w otwierany szklany dach, przykrywający całą długość samochodu.

Gwoździem programu jest jednak tylna część samochodu. Otwartą przestrzeń bagażową zamykają dwudzielne drzwiczki, które można otwierać do wewnątrz i na zewnątrz (drzwiczki otwarte do wnętrza i zablokowane, widać na dolnym zdjęciu z lewej strony). W podłodze i nad tylnym oknem umieszczono specjalne uchwyty, pozwalające przewieźć z tyłu dwa ustawione pionowo rowery. Tylne koła rowerów są mocowane w wysuwanych z podłogi i zderzaków "łódkach", przednie zaś mocowane taśmami. Na bocznych ścianach umieszczono dwa ramiona, które podtrzymują i usztywniają ramy rowerów. Mają zamki, które pozwalają zabezpieczyć rowery przed złodziejami.

Ciekawostką są same rowery, zaprojektowane przez Renault Design specjalnie do jazdy w terenie. Mają lekkie, węglowo - tytanowe ramy.
Na tylnej ścianie samochodu umieszczono koło zapasowe, schowane w specjalnym pokrowcu. Okno w tej ścianie jest elektrycznie otwierane. W przestrzeni bagażowej jest kilka dodatkowych schowków, włącznie z wyjmowaną, zamykaną walizeczką.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości