Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38788 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Renault Kangoo model 2003

Data publikacji: Autor: Leszek Mielczarek

 Popularny francuski samochód rodzinno-dostawczy przeszedł solidną kurację odmładzającą.

Niedawno swoje modele berlingo (citroen) i partner (peugeot) zmodernizował koncern PSA. Firma Renault, nie chcąc pozostawać w tyle, nadała nowy styl również swojemu reprezentantowi w tej klasie - kangoo.

Wystarczy jeden rzut oka, aby zyskać pewność, że mamy do czynienia z odmłodzonym samochodem. Zmiany najbardziej widoczne są z przodu: nowe reflektory, zderzak o zmienionym kształcie, nowa maska i atrapa chłodnicy nadały pojazdowi nowocześniejszy wygląd.

Niemal zupełnie przebudowane zostało wnętrze - jest ono teraz zdecydowanie ładniejsze i wykonane z materiałów lepszej jakości. Nareszcie z deski rozdzielczej zniknęły charakterystyczne śruby, znane z poprzedniego modelu.

Istotną nowością jest także 4-przełożeniowa skrzynia biegów proactive, która współpracuje z silnikiem benzynowym 1.6 16V. Nowa skrzynia uwzględnia styl jazdy kierowcy oraz nachylenie drogi i dopiero na podstawie zebranych informacji odpowiednio "dobiera" biegi. Dzięki tak zaawansowanemu technicznie rozwiązaniu, przyjemność prowadzenia samochodu i zużycie paliwa są niemal identyczne, jak w przypadku pojazdów z silnikami wyposażonymi w skrzynie mechaniczne.

Do polskich salonów nowe kangoo trafi w kwietniu bieżącego roku. Auto będzie oferowane w wersji osobowej oraz dostawczej (express). Za "dostawczaka" z silnikiem 1.2 60 KM trzeba będzie zapłacić co najmniej 41,7 tys. zł, najtańsze auto w wersji osobowej z tą samą jednostką napędową będzie kosztowało 43,5 tys. zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Renault Kangoo zdjęcia

Renault Kangoo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Renault Kangoo Cena

Części dla marki Renault

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

661 zł