Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38014 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Renault Master autem dostawczym roku 2014 w Polsce

Data publikacji: Autor: (ip)

Renault Master / Fot. Renault Renault Master zwyciężył w konkursie na najlepszy samochód dostawczy na polskim rynku. Jury doceniło między innymi średnie zużycie paliwa, które w przypadku zwycięskiego modelu Renault Master okazało się najniższe spośród testowanych aut.

Renault Master / Fot. Renault Jury, w którego skład weszli dziennikarze i eksperci polskich czasopism i portali transportowych, wybrało model Renault Master samochodem dostawczym 2014 roku. Sprzedaż Mastera w Polsce w 2014 roku wzrosła aż o 40% w stosunku do roku 2013.

W silnikach nowego modelu Master pojawiła się technologia Twin Turbo, przez co ich moc zwiększyła się (do 163 KM) przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa. Udowodnił to test, w którym średnie spalanie na blisko 800-km trasie wytyczonej na drogach północnej Polski, przy obciążeniu 1000 kg, wyniosło 8 l/100 km, z dużą przewagą nad rywalami.

Nowy Master został wyposażony m.in. w : ESC najnowszej generacji wraz z układem Extended Grip i systemem stabilizującym przyczepę, wspomaganiem ruszania pod górę oraz w lusterko szerokokątne „Wide View”, eliminujące martwe pole. W ofercie nowego Mastera jest również nowa wersja furgonu L4 (w dwóch wysokościach H2 i H3 o pojemności użytkowej: 20 m3) z napędem tylnym i pojedynczymi kołami, przeznaczona dla firm kurierskich. Wygląd Mastera także został udoskonalony – przód nadwozia jest bardziej nowoczesny, a cała stylizacja dynamiczna, typowa dla marki Renault.

Renault Master / Fot. Renault

Renault Master / Fot. Renault

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Renault Master dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Renault Master Cena

Części dla marki Renault

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

661 zł