Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Renault Megane po przeróbkach

Data publikacji: Autor: (es)

 Po raz pierwszy zaprezentowano na Salonie w Amsterdamie w lutym 1999r nowe megane kombi.

To już 6. wersja nadwozia w rodzinie megane. Po raz pierwszy zaprezentowano ją na Salonie w Amsterdamie w lutym 1999r. Nowe megane kombi będzie wprowadzane do sprzedaży w Europie od marca tego roku.

Zaprezentowana w ramach prapremiery wersja kombi stanowi jednocześnie inaugurację nowego przodu modeli megane.
Wszystkie wersje megane kombi posiadają zderzaki w kolorze nadwozia. Istotnym elementem nowego przodu megane są zespolone światła o wydłużonym kształcie. Posiadają one jeden klosz z poliwęglanów, obejmujący światła oraz kierunkowskazy.
Megane kombi wyposażony jest w płytę podłogową i przód sedana. W nowej wersji, zastosowano ponadto nowe rozwiązanie w zakresie zabezpieczenia bagaży. Mianowicie tylna kanapa posiada wzmocnioną konstrukcję uniemożliwiającą przedostanie się bagażu do części pasażerskiej podczas zderzenia.
Megane kombi jest seryjnie wyposażony w ABS i EBV - elektronicznie sterowaną skrzynię biegów (wszystkie wersje) oraz w 4 hamulce tarczowe (wersje 1,6 16V i 1,9 dTi).
W megane kombi oferowane są 3 silniki benzynowe (1,4 wtrysk wielopunktowy 75 KM (E7J), 1,4 16V 95 KM (K4J), 1,6 16V 110 KM (K4M) oraz 2 wysokoprężne 1,9D 65 KM (F8Q), 1,9 dTi 100 KM (F9Q).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości