Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Renault Modus

Data publikacji: Autor: (zpd)

fot. Renault Dziś w Madrycie Renault zaprezentował produkcyjną wersję nowego modelu Modus. Wersja studyjna tego pojazdu debiutowała w genewskim salonie samochodowym w marcu br.

fot. Renault Wersja studyjna tego pojazdu debiutowała w genewskim salonie samochodowym w marcu br.

W Europie Zachodniej Modus będzie sprzedawany od września, a w Polsce – od października.

 

Światowa premiera Modusa, technologicznie przygotowanego do produkcji seryjnej, nieprzypadkowo odbywa się w Hiszpanii. Tu bowiem, w hiszpańskiej miejscowości Valladoid, oddalonej o około 180 km na zachód od Madrytu, zlokalizowano zakłady, z których zacznie wyjeżdżać ten samochód.

fot. Renault

 

Nowy model Renault ma wypełnić lukę pomiędzy Clio a Megane. Modus został zbudowany z wykorzystaniem skróconej płyty podłogowej Megane II, ma długość całkowitą 3,8 m i wysokość 1,6 m. Długością nadwozia nawiązuje do Clio, ale ma znacznie większe wnętrze i bardziej uniwersalne od Twingo. Tylne siedzenie jest przesuwane wzdłużnie i konfigurowane w kilku położeniach.

 

fot. Renault Do napędu Modusa przewidziano silniki znane z innych modeli Renault. Są to jednostki benzynowe o pojemności skokowej 1,2 l, 1,4 l i 1,6 l oraz wysokoprężna 1,5 l występująca w trzech wersjach, zależnie od uzyskiwanej mocy – 65, 80 i 100 KM. Najbardziej dynamiczna wersja samochodu napędzana jest silnikiem benzynowym 16-zaworowym, 4-cylindrowym o pojemności skokowej 1598 cm3 i mocy 115 KM.

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości