Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Renault Modus

Data publikacji: Autor: (eres)

fot. Renault Doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji następcy małych samochodów Renault. Przedstawiony na salonie w Genewie Modus ma połączyć segmenty Twingo oraz Clio.

Doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji następcy małych samochodów Renault. Dotychczas pojawiały się w prasie wyłącznie zdjęcia szpiegowskie i niezbyt trafne komputerowe wizje. Przedstawiony na salonie w Genewie Modus ma połączyć segmenty Twingo oraz Clio.

 

fot. Renault Wydaje się, że projektanci sprostali bardzo trudnemu zadaniu stworzenia auta niewielkiego i tak przestronnego jak żadne w segmencie B. Już Twingo, wprowadzone do sprzedaży w 1993 roku, oferowało wnętrze niespotykanej wielkości. Po tylu latach nie znalazło w tej kategorii godnego rywala. Modus jest nieco większy i bryłą przypomina jednobryłowe mikrovany. W końcu z łaciny „modus” to wielkość lub miara.

Pierwsze skojarzenie, to zminiaturyzowany Scenic. Auto ma 379 cm długości , mimo to dysponuje najdłuższym przedziałem pasażerskim w segmencie. Wysokość 158 cm pozwala wygodnie zasiadać w samochodzie nawet wysokim osobom. Mimo to sylwetka auta jest smukła, a wyraziste linie przodu bardzo mocno wiążą je z rodziną Renault. 

 

 

fot. Renault Zaprojektowanie intrygującego ale funkcjonalnego wnętrza jest trudniejszą sztuką, niż narysowanie ciekawej sylwetki auta.

W Modusie zwraca uwagę przestronność tak pożądana w segmencie aut miejskich.

 

Tablica przyrządów została umieszczona w centralnej części deski rozdzielczej. Jest dość futurystyczna, pamiętamy jednak, jakie kontrowersje budził centralny cyfrowy panel Twingo.

 

 

 

 

fot. Renault Na razie przedstawiono model ze 115-konnym 16-zaworowym silnikiem o pojemności 1,6 l.

Należy się domyślać, że będzie to podstawowa jednostka, a w gamie znajdą się także silniki wysokoprężne i sportowe.

 

Sprzedaż Modusa ma rozpocząć się już jesienią .

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości