Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39052 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Renault planuje wprowadzić mocniejszą wersję Clio RS

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Renault Renault planuje wzmocnić model Clio RS. Nie zostało potwierdzone czy światło dzienne ujrzy zupełnie nowa wersja auta.

Fot. Renault Przedstawiciel Renault, Philippe Klein stwierdził, że producent wsłuchuje się w to co podpowiadają jego klienci. Niektórzy z nich zarzucają, że modelowi Clio RS „brakuje dzikości".

Nie zostało potwierdzone czy zmiany ograniczą się np. do wymiany skrzyni biegów, czy też producent zdecyduje się wprowadzić na rynek zupełnie nową wersję auta. Gdyby zdecydowano się na drugi wariant, jednostka, która znajdowałaby się pod maską, miałaby generować 230 KM i 285 Nm. Oznaczałoby to wzrost o 30 KM i 45 Nm.

Zmiany miałaby spowodować, że samochód rozpędzałby się do "setki" w 5,9 s oraz osiągał 250 km/h prędkości maksymalnej. Dla porównania Clio RS do 100 km/h rozpędza się w 6,7 s i osiąga maksymalnie 230 km/h.

Fot. Renault

Fot. Renault

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • hothachfan (gość)

    jasne 30 KM miało by zbić czas do 100 o 0,8 s :) niezły dowcip haha i to jeszcze na przednim napędzie ROTFL :D niech już mu lepiej dadza zwykłą ręczną skrzynię to będzie mogło Clio konkurować z Fiestą ST. Mógłbyć fajny mały zapitalacz a tak przez te "gadżety" to wózek na zakupy dla paniusiek :(

  • alan2

    Oj zapowiada się ciekawa maszyna, konkurent dla Fiesty, a do tego również VW zamierza wprowadzić Polo R dysponujący podobną mocą, w klasie B zapowiada się coraz bardziej ciekawie

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Renault Clio zdjęcia

Renault Clio dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Renault Clio opinie

Oceń swoje auto

Renault Clio Cena