Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39058 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wiadomości / Felietony

Renault w Hiltonie. Felieton Iwaszkiewicza

Data publikacji: Autor: Jerzy Iwaszkiewicz

Renault Talisman / Fot. Renault W hotelu Hilton DoubleTree przy Wale Miedzeszyńskim w Warszawie pokazano najnowsze samochody Renault. Jest to największy hotel w Warszawie, sala na 2 tysiące miejsc. Z samochodami bywa rożnie, ale Renault wydaje co roku najbardziej eksponowane przyjęcia.

Jerzy Iwaszkiewicz / Fot. Bartek Syta/Polska PressZaproszono 800 osób w tym Bogusława Lindę oraz słynnego żeglarza Romana Paszke, który też jeździ Renault - Espace Initiale. Jak zwykle szykuje kolejny rejs dookoła świata, a póki co karmi syna Eryka, który ma już 5 miesięcy i ciągle rośnie. W czasie ostatniego rejsu przez Atlantyk Paszke wpłynął na słynne Morze Sargassowe, miejsce na środku oceanu gdzie węgorze z całego świata przypływają na tarło. Obudzili się w nocy. Jacht stał jakby na środku wielkiego pola trawy, tak to wyglądało kilkaset mil.

Renault pokazało w Hiltonie trzy nowe modele  - Talisman, Talisman Grandtour oraz szczególnie udane nowe Megane. Nowe Renault mają wiele różnych urządzeń i jak ktoś sobie życzy to może się wymasować w czasie jazdy. Najładniejszą suknię w czasie pokazu, tym razem z plisowanego białego tiulu z USA miała Agata Szczech od zawsze znana i lubiana w Renault.

Zobacz także: Szczegółowy terminarz Euro 2016

Na samochody Renault przyszedł wydaje się dobry czas. Co chwila pokazują nowe modele. Udane jest nowe Clio, Captur co ma świetne przyspieszenie, a teraz Talisman i Megane. Sprzedaż od marca przyszłego roku. Z tego co wiemy to Talisman Grandtour  kosztować będzie od 90 tys. zł, a Megane  podobnie jak stary model – ok. 65 tys. Przez wiele lat Renault miało kłopoty, szczególnie z elektroniką, ale wreszcie chyba jakoś sobie poradzili. Talisman jest eleganckim autem typu np. Forda Modeno i nadaje się na każdą okazję.

Tyle było na promocji w hotelu Hilton w Warszawie. Wielkie ognie płonęły na scenie, niezwykła scenografia. Także śpiewano tyle, że moda jest teraz taka, że śpiewają bardzo głośno ile się da, na wszelkie decybele jakby mieli płatne od tego kto głośniej. Podawano włoskie carpaccio z pieczonych buraków. Na tym polega zresztą tajemnica eleganckich hoteli, że nawet z buraków potrafią zrobić wytworne danie.

W rankingu sprzedaży Renault zajmuje obecnie 7 miejsce za Fordem i Kią.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • w jaki sposób ktoś kto spożywa żabę ... (gość)

  może skonstruować coś dobrego - Renault jest rewelacyjne jako królowa lawet .

 • Chef Bas z Siura (gość)

  "Każdy chce dziś do jadła Jakowejś śpiwki, Więc gospodarz sprowadził Trzy stare dziwki; Otruł gości kotletem, Nazwał to „kabaretem” – Za wstęp cztery korony, Niech was pierony!" Tadeusz Boy-Żeleński: "Słówka" 1911 rok

 • Mateusz (gość)

  Moim zdaniem bardzo dobry artykuł, oczywiście co kto i kiedy lubi, jeśli szukacie pracy wpadajcie http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,1005729 poczytać

 • gość (gość)

  Jeździłem Laguną 3. To dobre auto. Teraz używam Scenica. Po nowym roku chciałbym zmienić i nie wiem co kupić, budżet 100 tys. Może ktoś coś poradzi?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Renault zdjęcia

Renault dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Renault opinie

Oceń swoje auto

Renault Cena