Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Restrukturyzacja w Smarcie

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Smart: W ramach restrukturyzacji firmy Smart z końcem 2005 r. zakończy się produkcja modelu Roadster.

Przynosząca straty firma Smart zostanie zrestrukturyzowana. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd koncernu DaimlerChrysler.

 

W ciągu najbliższych dwóch lat koszty stałe mają zostać zredukowane o ok. 30 proc. Kluczowe zadania w zakresie projektowania, sprzedaży, zakupów i serwisu zostaną zintegrowane w ramach odpowiednich działów Mercedes-Benz Samochody Osobowe. Planowany jest również Fot. Smart: W ramach restrukturyzacji firmy Smart z końcem 2005 r. zakończy się produkcja modelu Roadster. wzrost sprzedaży wynikający z rozszerzenia o 25 proc. ilości punktów oferujących Smarta w ramach sieci handlowej Mercedes-Benz na zasadzie wykorzystania koncepcji „salonu w salonie”.

 

Zgodnie z planem restrukturyzacji model Roadster przestanie być produkowany z końcem 2005 r., a projekt Smart SUV zostanie wstrzymany. Rozpoczną się wzmożone prace nad następcą modelu Fortwo. Przygotowywana następna generacja 3-cylindrowych silników benzynowych będzie wykorzystana także przez innych producentów, co przyniesie oszczędności.

 

Program restrukturyzacji ma pozwolić na zwiększenie przychodów o ok. 600 milionów euro w roku 2007.

 

DaimlerChrysler szacuje, że ogólne koszty restrukturyzacji w roku 2005 wyniosą 1,2 mld euro. Nowe założenia biznesowe zostaną w ciągu najbliższych tygodni przedstawione do akceptacji Radzie Nadzorczej DaimlerChrysler.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości