Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37944 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Rinspeed Bedouin

Data publikacji: Autor: pim

 Rinspeed Bedouin błyszczy nie tylko nowinkami technicznymi, ale też dziesiątkami kryształowych "oczek", którymi ozdobiono jego tapicerkę.

Frank M. Rinderknecht, szef Rinspeed AG co roku zaskakuje nowatorskimi rozwiązaniami. Tym razem zaprezentował niecodzienną odmianę sportowego samochodu na bezdroża. Wykorzystał platformę porsche 911 4x4. Jego rinspeed bedouin to czteromiejscowy (2+2) samochód z przodu przypominający porsche, ale z tyłu zaskakujący pakownym bagażnikiem, dość dziwacznie stylizowanym. Wygląd, pokrycie tylnej części samochodu to wynik jego zastosowania. Dziwaczny dach można obniżyć, tworząc tylną ścianę i dno "skrzyni" bagażowej pick-upa. Silniki elektryczne pozwalają zmieniać bedouina w ciągu kilku sekund. Kiedy położymy, także sterowaną elektrycznie tylną klapę "skrzyni", to otrzymamy płaską platformę o długości 185 cm.

Bedouin ma prześwit większy o 15 cm, niż 911, z którego wziął płytę podłogową. Zawieszenie firmy Eibach ma regulowaną wysokość i sztywność, co pozwala dostosować auto i do wymagań sztywno trzymającego się w zakrętach sportowego samochodu, i do potrzeb jazdy na pustynnych bezdrożach.

Bedouin to kolejny prototyp z ekologicznym, gazowym silnikiem. Samochód nie stracił przy tym werwy porsche 911. Przystosowany do spalania gazu silnik Porsche ma moc 420 KM i maksymalny moment obrotowy 560 Nm. Ważący trochę ponad półtora tony samochód osiąga 100 km/h w 5,9 sekundy, a może jechać z prędkością 250 km/h (na więcej nie pozwoli elektroniczny ogranicznik).

Wnętrze bedouina czaruje skórą w kolorze pustynnego piachu, a także setkami malutkich, kolorowych kryształków, którymi bogato ozdobiono wnętrze.


Wnętrze bedouina jest bardzo zindywidualizowane. Znakami rozpoznawczymi są, obok "otwartej" kierownicy, także dziesiątki mieniących się kryształków z firmy Swarovski, największego producenta kryształów, którymi hojnie ozdobiono tapicerkę drzwi, oparcia siedzeń, gałkę zmiany biegów, a nawet kierownicę.

Dzięki elektrycznym silniczkom bedouina z pakownego coupe (zdjęcia powyżej) można szybko przekształcić w pick-upa (zdjęcie poniżej).


Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości