Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Robert Kubica ma jeździć w Ferrari - podaje francuski portal

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Robert Kubica ma jeździć w Ferrari - podaje francuski portal Robert Kubica pojedzie w testach w bolidzie Ferrari i podpisze z zespołem umowę na rok 2012, po to by w kolejnym sezonie zastąpić Felipe Massę. Niestety, to jeszcze nie jest na 100 procent pewne, ale tak podał francuski portal sportune.fr.

Źródło tych informacji nie jest podane, ale już kilka razy wcześniej ten serwis miał dobre newsy dotyczące Formuły 1. Ten podajemy, bo jest miodem na serca polskich kibiców. Oczywiście to już niemal pewne, że Kubica nie będzie związany z Lotusem Renault. Jego przyszłość więc stoi pod znakiem zapytania. Jednak Francuzi są pewni, że właśnie rozmowy Kubicy z Ferrari spowodowały, że Lotus Renault GP zakontraktował dwóch kierowców na sezon 2012, pomijając Polaka.

Teraz francuski serwis twierdzi, że Ferrari zaoferowało Kubicy umowę (milion euro za lojalność) i sfinansuje jego przygotowania do powrotu do F1. Tak, by w 2013 mógł być drugim kierowcą zespołu obok swojego przyjaciela Fernando Alonso.

Ferrari umożliwi Kubicy testy i powrót do formy w bolidzie F10 na torze Mugello. Ma to odbyć się wiosną.

Tymczasem już we wtorek w dzienniku "Il Vostro Giornale" pojawiła się informacja, że Kubica w styczniu planuje pierwsze oficjalne publiczne wystąpienie od wypadku. Weźmie udział w otwarciu medialnej kampanii promującej bezpieczną jazdę, mającą się przyczynić do zmniejszenia liczby wypadków drogowych, które są prawdziwą zmorą włoskich dróg.

Robert Kubica ma jeździć w Ferrari - podaje francuski portal
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Robert Kubica ma jeździć w Ferrari - podaje francuski portal

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości