Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Robert Kubica ma nowy bolid - Lotus Renault R31 - zobacz foto

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Robert Kubica ma nowy bolid - Lotus Renault R31 - zobacz foto Zespół Lotus Renault GP odkrył karty na torze w Walencji. Robert Kubica i Witalij Pietrow zaprezentowali bolid R31, którym będą się ścigać w sezonie 2011 Formuły 1. Pierwsze testy nowej wyścigówki już we wtorek.

Podczas prezentacji bolid o nazwie R31 odkryli z czarnego materiału wspólnie Kubica i Pietrow. Potem na jego tle pozowali. Tyle teatru.

 

Od wtorku do czwartku zespół czeka ciężka praca podczas pierwszych tegorocznych testów. Cała Formuła 1 pokaże swoje umiejętności na torze w Walencji. Dopiero podczas testów przekonamy się, jak konstrukcja ekipy Lotus Renault GP prezentuje się na tle bolidów konkurencji.

We wtorek nowym samochodem nie będzie jeździł Robert Kubica, w kokpicie zastąpi go Witalij Pietrow. Polak będzie testował R31 przez dwa kolejne dni.

Bolid prezentuje się znakomicie w czarno-złotych barwach, ale na podstawie wyglądu trudno wyrokować o jego przyszłych osiągach. Praktyka jest bowiem taka, że zespoły nie pokazują wszystkich nowych elementów od razu, tak by nie zdążyła ich skopiować konkurencja. Stąd na początku niektóre części aerodynamiczne są zastępowane starymi z zeszłorocznego pojazdu.

Z nowości w konstrukcji Lotusa Renault GP są: system odzyskiwanie energii kinetycznej KERS, regulowane tylne skrzydło i opony Pirelli. Te ostatnie wymusiła zmiana dostawcy opon do Formuły 1.

 

Wbrew temu, co podawały media w Polsce, czarny kolor bolidu nie da Robertowi Kubicy przewagi nad konkurentami. Owszem, potrzeba mniej warstw farby, by pomalować tym kolorem samochód. Ale nadal obowiązują minimalne limity wagi bolidu podczas wyścigu. Auto Polaka nie może więc być lżejsze od maszyn innych zespołów.

Menadżerowie Lotus Renault GP chcą walczyć o zwycięstwa w pojedynczych wyścigach i podium w klasyfikacji konstruktorów. Pomóc ma w tym KERS. Dopiero po testach będzie można pokuścić się o pierwszą ocenę szans teamu z Enstone.

 

Przed inauguracją sezonu podczas Grand Prix Bahrajnu w drugi weekend marca zaplanowano cztery sesje testowe

.
- Ten bolid to zwieńczenie dwunastu miesięcy ciężkiej pracy i niesamowitego zaangażowania - powiedział w Walencji dyrektor teamu Lotus Renault Eric Boullier.

 
W poniedziałek nowy bolid pokazał też Sauber, przed weekendem Ferrari. We wtorek zobaczymy nowego Mercedesa. Po prezentacji wszystkich, najważniejszych bolidów i po testach w Walencji, przyjdzie czas na pierwsze  prognozy co do formy poszczególnych teamów.

 

Grzegorz Hilarecki
fot. lotusrenaultgp.com

Robert Kubica ma nowy bolid - Lotus Renault R31 - zobacz foto
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Robert Kubica ma nowy bolid - Lotus Renault R31 - zobacz foto

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości