Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Robert Kubica po operacji zacznie ćwiczyć w symulatorze bolidu F1

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Robert Kubica po operacji zacznie ćwiczyć w symulatorze bolidu F1 Robert Kubica musi przejść operację łokcia, a po niej czekają go jazdy w symulatorze. Kłopot w tym, że jego zespół Lotus Renault GP nie ma takiego urządzenia.

Dziennikarze plotkują, że Robert skorzysta z symulatora Ferrari. Napisaliśmy plotkują, bowiem trudno sobie wyobrazić, że konkurencyjny zespół dopuści Polaka, było nie było, potencjalnego rywala, do swoich tajemnic. O Ferrari raczej zapomnijmy. O trzech inych symulatorach, czyli McLarena, Red Bulla i Williamsa też, z tego samego powodu. Ale to nie koniec możliwości.

Pisze to na swoim blogu Mikołaj Sokół, znawca F1 i przyjaciel Roberta Kubicy. Jego słowa warto więc traktować poważnie. Obok teamów F1, są niezależne firmy mające dostęp, choćby do byłego symulatora Toyoty. Po wycofaniu się japońskiego koncernu z F1, zostało urządzenie. Oczywiście, nie jest ono tak zaawansowane technicznie jak trzy należące do trzech najlepszych obecnie teamów F1, ale do sprawdzenia, jak Kubica sobie radzi z bolidem wystarczą.

Najlepsze symulatory kosztują krocie i nie są łatwe do wykonania, Lotus Renault właśnie swój projektuje. Może być gotowy za kilkanaście miesięcy. Takie urządzenie, np. Ferrari waży niemal 200 ton. Symuluje wyścig tak dokładnie, że kierowca czuje uślizgi, krwężniki, brak tylko towarzyszących wyścigowej jeździe przeciążeń. To akurat duży plus, bowiem nie nadwyręży to ręki Kubicy.

 

- Zaczniemy od przeprowadzenia testów w symulatorze, bo pozwala to na symulację jazdy bez obciążenia fizycznego. Nie ma przeciążeń i żadnego dodatkowego ryzyka - wyjaśnia menedżer Polaka Daniele Morelli. - Będzie mógł sprawdzić swoje czasy reakcji i umiejętności. Oceni, czy jest w stanie jeździć tak dobrze, jak wcześniej - dodaje Morelli.

Robert Kubica po operacji zacznie ćwiczyć w symulatorze bolidu F1
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Robert Kubica po operacji zacznie ćwiczyć w symulatorze bolidu F1

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości