Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Robert Kubica przeszedł kolejny zabieg. Wróci do Lotus Renault

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Robert Kubica przeszedł kolejny zabieg. Wróci do Lotus Renault Robert Kubica już nie ma śruby blokującej ruch ręki. Od czwartku może swobodnie poruszać łokciem i nadgarstkiem.

Te informacje podał na swoim blogu Mikołaj Sokół, dziennikarz, fascynat sportów motorowych, a prywatnie przyjaciel Kubicy. Niestety, wciąż musimy czekać na oficjalny komunikat zespołu Lotus Renault GP o stanie zdrowia polskiego kierowcy i składu zespołu na przyszły sezon.

 

Po oczyszczeniu stawów i wyjęciu blokady Rovert Kubica rusza ręką, ale nie ma jeszcze pełnej sprawności palców prawej dłoni. Nad tym teraz muszą pracować lekarze i Polak. Od postępów zależy termin powrotu Roberta do samochodu wyczynowego.

Wygląda na to, że to cały czas melodia przyszłości, choć Mikołaj Sokół uspokaja fanów Kubicy, podkreślając, że zespół poczeka na Roberta nawet, gdy ten nie będzie zdolny do jazdy w lutym przyszłego roku. Wtedy zacznie się testowa karuzela i zespoły będą już mieć zakontraktowane składy.

Jak pisze Sokół, jeśli Kubica nie będzie w stanie wsiąść za kierownicę podczas testów, zespół zakontraktuje zawodnika pod warunkiem, że ten ustąpi miejsca w bolidzie Robertowi, gdy Polak wrócil do zdrowia. Według Mikołaja Sokoła takim kierowcą będzie raczej Romain Grosjean a nie Bruno Senna. Drugim kierowcą Lotus Renault GP w sezonie 2012 pozostanie zapewne Witalij Pietrow.

Robert Kubica przeszedł kolejny zabieg. Wróci do Lotus Renault
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Robert Kubica przeszedł kolejny zabieg. Wróci do Lotus Renault

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości