Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Robert Kubica wraca do zdrowia

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Robert Kubica wraca do zdrowia Doktor Riccardo Ceccarelli, lekarz Lotusa Renault GP dziś w Barcelonie podał najnowsze informacje o stanie zdrowia Roberta Kubicy. Jest poprawa, ale nadal nie wiadomo czy i kiedy Polak wróci do F1.

Rozmowę z lekarzem opublikowano na oficjalnej stronie teamu Lotus Renult GP. Dr Ceccarelli stwierdza: - Robert z dnia na dzień czuje się coraz lepiej. Tempo powrotu do zdrowia, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, jest zachęcające i wszyscy lekarze w szpitalu w Pietra Ligure są zaskoczeni prędkością poprawy stanu Roberta, i to pod każdym względem: bólu, możliwości ruchowych, gojenia się blizn. Ze wszystkim jest z dnia na dzień coraz lepiej.

 

Polak pozostanie nadal w szpitalu we Włoszech. Trwa rehabilitacja i na razie nie ma mowy o kolejnych operacjach. Jak mówi dr Ceccarelli, typowy dzień Roberta Kubicy wygląda tak: - Ma dużo zajęć z fizjoterapeutami - ćwiczeń na łóżku lub krześle. To rutynowe ćwiczenia fizyczne, które mają zapewnić jak najszybsze odzyskanie sprawności. Najpoważniejsze obrażenia dotyczyły prawego ramienia i dłoni, ale Robert już porusza nadgarstkiem i palcami, co jest bardzo pozytywne.

 

Lekarze nie potrafią podać jeszcze daty powrotu Roberta do zdrowia. Nie odpowiadają też na pytanie, czy Polak wróci do Formuły 1. Przedstawiciele teamu Lotus Renault GP przekonują jednak, że zespół poczeka na Kubicę tyle ile będzie trzeba, sezon lub dwa.

 

Źródło: Lotus Renault GP

Robert Kubica wraca do zdrowia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Robert Kubica wraca do zdrowia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości