Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Robert Kubica wróci, ale w kolejnym sezonie?

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Robert Kubica wróci, ale w kolejnym sezonie? Gerard Lopez, właściel zespołu Lotus Renault powiedział espnf1.com, że Robert Kubica wróci za kierownicę bolidu F1, ale dopiero w przyszłym roku, w tym jego powrót jest raczej wykluczony. Polaka czeka kolejna operacja. 

"To dla niego ciężki bój, ale jeśli ktoś ma wrócić do pełni sił, to właśnie on. On jest niesamowicie silny psychicznie, ale musimy cały czas poczekać na to, ile czasu będzie potrzebowała jego fizyczna strona" podaje słowa Lopeza serwis espnf1.com.
Właściciel zespołu przyznał, że powrót Kubicy do ścigania się w tym sezonie jest raczej wykluczony.

"Myślę, że wkrótce będzie wszystko w porządku i jeszcze zobaczymy go za kierownicą bolidu Formuły 1, ale wątpię by było to w 2011 roku" - dodał.

W zasadzie te słowa można dwojako interpretować. Pamiętamy jak kilka tygodni temu słowa Lopeza tonował podwładny, czyli dyrektor teamu Lotus Renault Eric Boullier. Widać jednak, że sprawa powrotu Roberta nie jest rozstrzygnięta.

Zespół i sam Robert Kubica informowali, że do końca sierpnia podadzą datę powrotu Polaka do F1. Tymczasem, o czym informowaliśmy już wcześniej, Polaka czeka kolejna operacja.

Kubica przejdzie zabieg usunięcia zrostów na unieruchomionym łokciu. Co prawda lekarze uspokajali, że to na planowany zabieg. Bowiem z  rehabilitacją Roberta jest wszystko prawidłowo. Nawet lepiej niż oczekiwano. Kierowca rusza prawą dłonią i ma w niej prawidłową temperaturę. Ale decyzji nie ma.

O wszystkim zadecydują lekarze. Prawdopodobnie tuż po operacji poznamy aktulany stan zdrowia. Zespół Lotus Renault ogłosi ją na swojej stronie internetowej, bowiem tak postanowiono, że tylko tam będą podawane nowe informacje o zdrowiu Roberta, a data zabiegu jest trzymana w tajemnicy.

Przypomnijmy, że szef teamu Lotus Renault Eric Boullier powiedział, że priorytetem dla zespołu jest powrót Roberta. - Czekamy na rozwój sytuacji - mówił na początku sierpnia szef francuskiej stajni na łamach autosport.com.

Robert Kubica wróci, ale w kolejnym sezonie?
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Robert Kubica wróci, ale w kolejnym sezonie?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości