Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Roboty drogowe w Szczecinku: został miesiąc na Żeglarską

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Roboty drogowe w Szczecinku: został miesiąc na Żeglarską Wykonawca ulicy Żeglarskiej w Szczecinku ma coraz mniej czasu, aby w terminie ukończyć budowę. Mieszkańcy się skarżą na utrudnienia. Ostatnio zakopał się tu policyjny radiowóz.

O mizernym postępie robót na ulicy Żeglarskiej nowej dzielnicy Szczecinka Trzesiece powiadomili nas mieszkańcy okolicznych domów, którzy czekają na zakończenie prac.

– W nocy z wtorku na środę na naszej ulicy zakopał się jadący do interwencji radiowóz – mówi jeden z mieszkańców. – I to nie byle jak, po same osie. Żeby go wyciągnąć, obsada radiowozu wzywała na ratunek inny radiowóz. Zastanawiali się nawet nad posiłkami ze straży pożarnej, a w akcie desperacji byli gotowi na nocne poszukiwanie gdzieś ciągnika. W końcu po około godzinie udało im się wyjechać z piasku. I tak tu właśnie żyjemy. Na odcinku około 50 metrów w nawiezionym w zeszłym tygodniu piasku bez jakiegokolwiek utwardzenia i podbudowy grzęzną średnio 2-3 samochody na dobę. A gdyby to była karetka pogotowia?

Przypomnijmy, że ulicę Żeglarską – a raczej polny trakt biegnący wzdłuż jeziora Trzeiecko – szczecinecki ratusz przejął w z początkiem 2010 roku po przyłączeniu Trzesieki do miasta. Budowa porządnych dróg w nowej dzielnicy Szczecinka była jedną z obietnic władz miasta. Na pierwszy ogień poszła właśnie Żeglarska. Jej budowa na odcinku ponad 700 metrów wraz z siecią burzową, parkingami i oświetleniem ruszyła wiosną. Ulica ma być wyłożona polbrukiem i kosztuje 1,08 mln zł (połowę kosztów pokrywa unijna dotacja). Generalnym wykonawcą jest firma Hades z Piły.

Do ukończenia prac pozostało już niewiele (głównie ułożenie polbruku), ale mieszkańców i inwestora martwi, że ostatnio niewiele się na placu budowy dzieje, polbruk zaczął być układany od środy. A termin oddania Żeglarskiej do użytku (wraz z wszystkimi odbiorami) upływa z końcem października.

– Rozmawiałem na ten temat z przedstawicielami wykonawcy proponując im, że ratusz może np. bezpośrednio płacić hurtowniom za dostarczone na plac budowy materiały, ale usłyszałem, że to niepotrzebne i są w stanie ułożyć nawet po 400 metrów kwadratowych kostki dziennie – mówi wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak przyznając, że też ma wątpliwości, czy firma się wyrobi w terminie.

– Zapewniono mnie, że tak, ale wiele zależy np. od tego, jak szybko inspektor nadzoru budowlanego zjawi się na ulicy aby dokonać odbiorów. Jeżeli nie zdążą, będziemy naliczać kary umowne.

W rozmowie z nami Artur Kłos z firmy Hades powiedział, że ulica Żeglarska będzie skończona na czas i to wszystko co ma do powiedzenia w tej sprawie.

Rajmund Wełnic
Fot. Rajmund Wełnic

Roboty drogowe w Szczecinku: został miesiąc na Żeglarską
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Roboty drogowe w Szczecinku: został miesiąc na Żeglarską

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości