Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37618 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Rolls-Royce. Historyczny wynik w dziejach firmy. Tyle aut jeszcze nie sprzedano

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Rolls-Royce W 2019 roku Rolls-Royce Motor Cars osiągnął historyczny rekord sprzedaży, największy w 116-letniej historii firmy. Dostarczono ogółem 5152 samochodów w ponad 50 krajach, co stanowi wzrost o 25% w stosunku do poprzedniego rekordu z 2018 roku.

Sprzedaż wzrosła we wszystkich regionach, a duży popyt był na wszystkie modele Rolls‑Royce. Firma odnotowała znaczny wzrost sprzedaży na każdym z kluczowych rynków. W 2019 roku samochody Rolls-Royce były sprzedawane w ponad 50 krajach na całym świecie za pośrednictwem sieci 135 salonów dealerskich.

Najwięcej Rolls-Royce'ów sprzedano w Ameryce Północnej (około jednej trzeciej sprzedaży), a następnie w Chinach i Europie. Poszczególne kraje, które osiągnęły dobre wyniki sprzedaży, to Rosja, Singapur, Japonia, Australia, Katar i Korea.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Rok 2019 był pierwszym, kiedy to model Cullinan - pierwszy SUV marki Rolls-Royce - był oferowany przez pełne 12 miesięcy. Ten samochód stał się najszybciej sprzedającym się nowym modelem Rolls-Royce'a w historii.

W roku 2019 zakończono z kolei produkcję - po 11 latach - modelu Ghost. Był najlepiej sprzedającym się Rolls-Royce'em w całej historii marki. Następca Ghosta ma zostać wprowadzony na rynek w połowie 2020 roku.

Wzrost sprzedaży w 2019 r. spowodował, że firma musiała uruchomić rezerwy produkcyjne i ludzkie. M.in. utworzono 50 nowych miejsc pracy. Obecnie zespół Roll-Royce'a w centrali w brytyjskim Goodwood liczy 2000 pracowników 50 narodowości.

Zobacz także: Tak prezentuje się Golf nowej generacji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Rolls-Royce zdjęcia

Rolls-Royce dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Rolls-Royce opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Rolls-Royce Cena