Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38232 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Rolls-Royce. Nie zważając na biedę narodu, sprawił sobie 19 luksusowych aut

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Pixabay.com Król Eswatini, jednego z najbiedniejszych krajów na świecie, kupił właśnie dla siebie i swojej rodziny 19 luksusowych Rolls-Royce'ów. Zapłacił za nie prawie 25 milionów dolarów.

Eswatini, to dawne Suzazi - państewko położone na południu Afryki. Jest to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, którym od 33 lat włada ekscentryczny król Mswati III. Od lat jest znany ze swojej słabości do luksusu, w tym do najdroższych samochodów.

Jak donosi portal Cartoq, Mswati III sprawił sobie, i swojej rodzinie, kolejnych kilkanaście luksusowych samochodów. Tym razem jest to 19 Roll-Royce,ów za 24,4 mln dolarów. Część z tych aut podarował matce i swoim 15 żonom.

To nie wszystko. Król podobno zamówił również 120 aut marki BMW, także na użytek rodziny królewskiej, w tym 23. jego dzieci.

Premier Eswatini, Ambrose Mandvulo Dlamini, uzasadniając zakup Rolls-Royce'ów i BMW, potwierdził oficjalną politykę królestwa, w której pojazdy króla starsze niż 5 lat muszą zostać wymienione na nowe.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Mzilikazi wa Afrika, dziennikarz z Mpumalanga w Republice Południowej Afryki, opisując sytuację jako „bolesną”, udostępnił również zdjęcia Twittera z transportu samochodów Rolls-Royce dla króla Mswati III.

Nowe Rolls-Royce'y i BMW poszerzyły i tak imponujący garaż króla Mswati III, w którym stoi 20 Mercedesów Maybach Pullmans, Maybachów 62 i BMW X6. Król posiada również kilka prywatnych odrzutowców na własny użytek. Wszystkie te pojazdy nie tylko są drogie w zakupie, ale również bardzo drogie w utrzymaniu.

Tymczasem 63 procent mieszkańców Eswatini żyje poniżej granicy ubóstwa. Kraj potrzebuje środków na walkę z głodem i chorobami. Mówi się, że królestwo stoi w obliczu niepokojów społecznych z powodu pogarszających się warunków ekonomicznych i upadku wielu instytucji rządowych.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Rolls-Royce zdjęcia

Rolls-Royce dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości