Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37835 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Rolls-Royce Phantom. Klient zażyczył sobie kabinę w kwiatach

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Centralnym elementem wnętrza jest galeria z pędami haftowanych róż, które wspinają się poprzez przeszkloną konsolę. Fot. Rolls-Royce Bogacze mają różne zachcianki. Jeden ze szwedzkich milionerów zamówił Rolls-Royce'a Phantoma i zażyczył sobie, aby kabina była ozdobiona haftowanymi wizerunkami kwiatów.

Kwieciste wizerunki miały się pojawić na bocznych panelach drzwi, na podsufitce, a także na desce rozdzielczej. Bogaty klient ze Szwecji postawił jednak warunek, aby kwiaty zostały wyhaftowane.

Do pracy zabrał się zespół Bespoke Collective, który w w firmie Rolls-Royce zajmuje się wyposażaniem aut pod indywidualne wymagania nabywców. Inspiracją i wzorem, z którego specjaliści Bespoke Collective czerpali pomysły na kwiecistą kompozycję był ogród różany w siedzibie Rolls-Royce'a w Goodwood. To jedyne miejsce na świecie, w którym uprawia się różę o nazwie Phantom, wyhodowaną wyłącznie dla Rolls-Royce'a przez brytyjskiego hodowcę Philipa Harknessa.

Redakcja poleca: Kodeks drogowy. Pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu

Po otwarciu drzwi po raz pierwszy napotyka się haft po wewnętrznej stronie tylnych drzwi, ale dopiero po wejściu do tylnej części kabiny można w pełni ocenić zasięg misternej pracy Bespoke Collective. Wystarczy tylko nieco unieść głowę, aby na podsufitce obaczyć barwne wizerunki kwiatów, przeplatane indywidualnie umieszczonymi światłowodowymi lampkami.

Centralnym elementem wnętrza jest galeria z pędami haftowanych róż, które wspinają się poprzez przeszkloną konsolę. Na życzenie klienta do wśród haftowanych kwiatów wprowadzono malunki motyli.

W sumie aby zrealizować to zamówienie konieczne było wykonanie aż miliona haftowanych szwów.

Zobacz także: Tak prezentuje się Golf nowej generacji

Centralnym elementem wnętrza jest galeria z pędami haftowanych róż, które wspinają się poprzez przeszkloną konsolę. Fot. Rolls-Royce

Centralnym elementem wnętrza jest galeria z pędami haftowanych róż, które wspinają się poprzez przeszkloną konsolę. Fot. Rolls-Royce

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Rolls-Royce Phantom zdjęcia

Rolls-Royce Phantom dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl