Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Rolls-Royce wraca

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Rolls-Royce: Rolls-Royce Phantom Gdy Indie były kolonią brytyjską, maharadżowie chętnie jeździli Rolls-Royce’ami. Nawet jeżeli nie wszyscy władcy chcieli za nie płacić, firma i tak była zadowolona. Teraz po ponad 50 latach nieobecności Rolls-Royce Motor Cars powraca na indyjski rynek.

Fot. Rolls-Royce: Rolls-Royce Phantom  

Ekspansji indyjskiego rynku ma dokonać model Phantom. Auto wyposażone jest w widlasty, 12-cylindrowy silnik o pojemności 6,75 l. Na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h pojazd potrzebuje zaledwie 5,9 sekundy.

 

- Jesteśmy usatysfakcjonowani powrotem na indyjski rynek, z którym Rolls-Royce miał w minionym stuleciu tak wiele wspólnego. Cieszymy się z możliwości dostarczania modelu Phantom do kraju, którego mieszkańcy rozumieją wartość niezrównanej doskonałości z której słynie Rolls-Royce – Fot. Rolls-Royce: Zdjęcie z 1919 r. przedstawia przejażdżkę Maharadży Bhupindra Singh z Księciem Walii oczywiście Rolls-Royce’m Silver Ghost. powiedział Colin Kelly, szef azjatyckiego oddziały firmy Rolls-Royce.

 

Produkowany obecnie w angielskich zakładach w Goodwood model jest piątym Phantomem w historii firmy Rolls-Royce. Pierwsza generacja tego samochodu wytwarzana była w latach 1925 – 1929. Napędzał ją 6-cylindrowy silnik o pojemności 7,7 l i mocy 108 KM. W 1950 r. powstał specjalny model przeznaczony wyłącznie dla głów państw - Phantom IV. Obecnie Rolls-Royce Motor Cars sprzedaje samochody w 69 salonach na całym świcie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości