Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rondo w Kołobrzegu otrzymało imię [film]

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Rondo w Kołobrzegu otrzymało imię [film] Od czwartku skrzyżowanie przy ulicy Trzebiatowskiej, Radomskiej i Wolności ma patrona. Będzie nim Rotmistrz Witold Pilecki.

Uroczystości odbyły się około godz. 9.00 i tylko na chwilę wstrzymały ruch przy rondzie. Miały one bowiem miejsce głównie na placu obok ronda, a ruch został wstrzymany jedynie na moment odsłonięcia tabliczki z nazwą.

Uchwałę w sprawie ronda na wniosek akcji katolickiej radni podjęli już rok temu jednak dopiero dzisiaj nastąpiło odsłonięcie tabliczki z imieniem ronda. – Rondo zostało otwarte w wakacje, ale dopiero dzisiaj odsłoniliśmy tabliczkę z imieniem rotmistrza Pileckiego, głównie z powodu syna - Andrzeja, który chciał być obecny na uroczystości – przyznał Michał Kujaczyński, rzecznik prezydenta. Z powodów zdrowotnych syn bohatera nie pojawił się. Przeczytano jednak jego list, w którym podkreślał swoje przywiązanie do Kołobrzegu. – Wierzę, że niedługo wsiądę do pociągu relacji Warszawa – Kołobrzeg i poznam Was wszystkich osobiście – napisał w liście.

Wszyscy przemawiający zaznaczali, jak ważna jest dla Polski postać Witolda Pileckiego. – To człowiek o wielkich wartościach – powiedział poseł Czesław Hoc. – Mam nadzieję, że to rondo będzie symbolicznym kierunkowskazem dla wszystkich – dodał.

W planach jest nazwanie w Kołobrzegu kolejnych rond, które powstaną po zakończeniu budowy kołobrzeskiej obwodnicy. Został już wybrany zespół radnych ze wszystkich klubów i urzędnik miejski.

Rondo w Kołobrzegu otrzymało imię [film]
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rondo w Kołobrzegu otrzymało imię [film]

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości