Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Roomster na rynek?

Data publikacji: Autor: mj

Fot. Skoda Wszystko wskazuje, iż za dwa lata trafi na rynek nowy model Skody zbudowany zostanie na bazie prototypowego Roomstera.

Wszystko wskazuje, iż za dwa lata trafi na rynek nowy model Skody. Minivan zbudowany zostanie na bazie Roomstera, samochodu, który jako auto studyjne pokazano na Frankfurt Motor Show 2003. Fot. Skoda

 

Model opracowany przez stylistów Design Studio w Mlada Boleslav spotkał się z życzliwym przyjęciem fachowców i potencjalnych klientów. Chwalono zwłaszcza nowatorskie rozwiązania, m.in. przesuwane drzwi boczne (zapewniające dostęp do drugiego rzędu siedzeń) oraz dwa podłużne „okna” umieszczone w dachu samochodu.

 

Wymiarami auto przypomina niewielkiego, kompaktowego vana. Ma nieco ponad 4 m długości. Zwraca uwagę spora szerokość (1,85 m) oraz wysokość (1,7m). Wstępne przymiarki mówią o produkcji na poziomie około 20 tys. egzemplarzy rocznie.

 

Jak dotąd producent nie chce wyjawić szczegółów dotyczących nowego modelu, który przypuszczalnie będzie produkowany w oddziale fabryki w Kvasinie od 2006 roku.

- To będzie projekt przestrzenny, coś więcej niż kombi czy sedan, nowy typ samochodu, który połączy w sobie zalety różnego rodzaju nadwozi. Myślę, że zapoczątkujemy nim nowy trend. Pojawią się następne modele naśladujące Roomstera. To będzie modułowa koncepcja łącząca cechy Fabii i Octavii oraz zupełnie nowe rozwiązania – twierdzi Detlef Wittig,  Prezes Zarządu koncernu VW, do którego należy Skoda.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości