Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Rosjanie testują autobus bez kierowcy. Kogo będzie woził?

Data publikacji: Autor: (mm) RUPTLY/x-news

Fot. RUPTLY/x-news Pojazdy autonomiczne wydają się być nieuniknioną przyszłością. Inżynierowie i projektanci starają się znaleźć najbardziej wydajne i najbezpieczniejsze rozwiązania technologiczne dla samoprowadzących się pojazdów. Potencja w takich autach widzą m.in. Rosjanie.

"Matrioszka", tak nazywa się rosyjski bezzałogowy autobus, który ma przewozić kibiców podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej.

Redakcja poleca:

Kupno i rejestracja samochodu. Uwaga na oszustwa!
Czy nowy samochód musi byc drogi w eksploatacji?

Nowa Skoda Octavia. Czy modernizacja wyszła jej na dobre?

Testy pojazdu trwają właśnie w Soczi, jednym z miast gospodarzy. - Ten autobus, zaprojektowany przez naszych inżynierów, to unikalny produkt - powiedział Aleksiej Bakulin, dyrektor zarządzający firmy Volgabus, która zajmuje się produkcją pojazdu.

Takie auta coraz częściej zaczynają się pojawiać na ulicach. Pierwszy amerykański samoprowadzący się minibus przejechał ulicami Las Vegas w stanie Nevada. Owalny pojazd został zaprojektowany przez francuską firmę Nayas. Pojazd osiągnąć prędkość maksymalną 40 km/h i przewieźć dwunastu pasażerów. Autonomiczny minibus został wyposażony w takie technologie jak GPS i zestaw kamer obserwujących otoczenie dookoła pojazdu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Poznaniak (gość)

    Putina.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości