Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Rosjanie w Formule 1

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Rosjanie w Formule 1 W świecie F1 głośno zrobiło się o rosyjskim zespole, który podał, że nie da rady przygotować bolidu na pierwsze testy przed sezonem oraz o Rosjaninie Witaliju Pietrowie. Nie znalazł on teamu, ale prawdopodobnie przygarnie go Pirelli.

Rosyjski zespół w F1 o nazwie radującej serca fanów „Czterech pancernych i psa”, czyli Marusja (w wersji angielskojęzycznej dodają mu drugie „s” w nazwie, która oznacza rosyjskiego producenta aut sportowych) ma problem z konstrukcją bolidu na sezon 2012. Właśnie Rosjanie podali, że nie zdążą na próby w Jarez (7-10 lutego), a będą starali się pojawić w Barcelonie (21-23 luty).

 

Przypomnijmy, Marussia Motors przejęła Virgin i zmieniła mu nazwę. Tworzą bolid od nowa. Jak podali, tylko kilka ubiegłorocznych rozwiązań zostanie wykorzystanych, dlatego nie ma sensu testować auta ubiegłorocznego.

 

Kierowcami Marussi są Timo Glock i debiutant 21-letni Charles Pic. Wcześniej mówiono, że Rosjanie dadzą miejsce w bolidzie Witalijowi Pietrowowi. Jednak Rosjanin został bezrobotny, gdy pożegnał się z nim Lotus, ale wiele wskazuje, że jednak angaż przy F1 znajdzie.

 

Reuters podał, że Pietrow był na konferencji prasowej Pirelli w Abu Zabi. Producent opon dla F1 prawdopodobnie zatrudni byłego kolegę Roberta Kubicy z teamu w roli testera opon. To stała praktyka, że rolę tę pełnią byli kierowcy F1.

Rosjanie w Formule 1
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Rosjanie w Formule 1

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości