Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rośnie cena gazu!

Data publikacji: Autor: (tj)

Fot. Grzegorz Mehring Szykuje się podwyżka ceny autogazu. Ma on zdrożeć nawet o 5 gr na litrze.

Wzrost cen spowodowany jest okresem jesienno-zimowym i zwiększeniem zapotrzebowania na ten rodzaj paliwa. Nadal jednak różnica w cenie LPG i benzyny jest duża i wynosi ok. 2 zł na litrze. Dziś za litr gazu trzeba zapłacić ok. 1,85 zł.

 Fot. Grzegorz Mehring

- Ceny jesienią i zimą zawsze są nieco wyższe, ale nie należy spodziewać się znacznych podwyżek. Zresztą wiosną ceny wracają do tych sprzed kilku miesięcy - mówi Ryszard Beszterda , sekretarz Polskiej Organizacji Gazu Płynnego. - Od stycznia jednak w związku z podniesieniem akcyzy na gaz, cena LPG na stałe wzrośnie o ok. 5 gr za litr.

 

Analitycy oceniają, że w przyszłym roku za litr autogazu kierowcy będą płacić średnio ok. 1,90 zł.

- Należy jednak pamiętać, że jednocześnie cały czas drożeje benzyna i olej napędowy - mówi Paweł Stefanowski , współwłaściciel firmy zajmującej się montażem instalacji. - Od wielu lat różnica cen między benzyną a LPG utrzymuje się na podobnym poziomie.

 

Klienci wiedzą najlepiej. Systematyczne podwyżki i wahania cen benzyny cały czas powodują wzrost zainteresowania instalacjami gazu.
- Bo portfela nie da się oszukać - dodają w punkcie instalacji autogazu. - Im więcej jeździmy i im więcej benzyny potrzebuje samochód, tym bardziej opłaca się założyć instalację.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości