Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rośnie produkcja i zatrudnienie

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Fiat

Rok 2004 był dla polskiej branży motoryzacyjnej okresem znaczącego wzrostu produkcji aut i zwiększania zatrudnienia w tej gałęzi przemysłu. Zdaniem Polskiej Izby Motoryzacji w 2005 r. producenci motoryzacyjni w Polsce przyjmą do pracy kolejnych 8 do 10 tysięcy osób.

 Fot. Fiat

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, po trzech kwartałach 2004 r. liczba nowych miejsc pracy w produkcji związanej z motoryzacją wzrosła o ponad 8 tys. w stosunku do 2003 r. Największy wzrost zatrudnienia odnotowały zakłady wytwarzające części i akcesoria samochodowe (+ 6,2 tys.). Kolejne  są zakłady produkujące samochody i silniki

(+ 2,1 tys.). Niewielkie zmiany nastąpiły w przedsiębiorstwach zaangażowanych w produkcję nadwozi, przyczep i naczep (- 0,2 tys.).

 

Specjaliści Polskiej Izby Motoryzacji prognozują, że w roku 2005 zatrudnienie ponownie wzrośnie. Już na początku stycznia kilka zagranicznych koncernów poinformowało o planowanych w Polsce inwestycjach. Są to m.in.: Eaton – zapowiadający zatrudnienie ok. 400 osób, Häring – ok. 700 osób, Opel Polska – ok. 1000 osób, Voss Automotive – ok. 140 osób, Hutchinson – ok. 230 osób.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości