Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39048 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Rover 75 Tourer

Data publikacji: Autor: Piotr Myszor

 Rover 75 Tourer to pierwszy Rover w wersji kombi. Pojawi się on na naszych drogach latem...

Segment kombi od kilku lat staje się coraz bardziej popularny. Produkcję tych aut zaczynają nawet firmy, które nie miały w przeszłości takich tradycji. Należy do nich także brytyjski Rover, który w Genewie pokazał swoje pierwsze kombi, zbudowane na bazie modelu 75.

To niezbyt często spotykany u nas samochód, ale nielicznych egzemplarzy przemykających ulicami większych miast nie da się nie zauważyć, ze względu na ich urok i charakter nieco zmodernizowanego retro. Dwubryłowe nadwozie i relingi dachowe odebrały mu nieco czaru, a zwłaszcza lekkości sylwetki.

Trudno jednak zrobić niewielki samochód, który zapewniałby komfort pasażerom, zabierając przy tym ponad 1200 litrów bagażu. Podstawowa wielkość bagażnika to 400 litrów, licząc do krawędzi tylnej kanapy. Ładując bagaże do sufitu można zmieścić 680 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy wielkość przestrzeni bagażowej rośnie do 1222 litrów. Podłoga bagażnika jest na równi z dolną krawędzią tylnej klapy. Pod nią mieści się niewielki dodatkowy schowek. Skrytki umieszczono także w ściankach bagażnika. W rogach podłogi rozmieszczono uchwyty, na których można umocować siatkę przytrzymującą bagaż. Inna siatka, rozpięta między górną krawędzią oparcia tylnej kanapy a sufitem, może oddzielić pasażerów od bagażu i zapobiec przedostaniu się ładunków z bagażnika do kabiny podczas nagłego hamowania. Relingi dachowe będą standardowym wyposażeniem. W opcjach można dokupić np. samopoziomujące tylne zawieszenie. Rover 75 tourer wejdzie do produkcji w maju, a latem ma trafić do salonów sprzedaży. Według zapowiedzi szefów Rovera w Wielkiej Brytanii ma być o ok. 1000 funtów tańszy niż inne, porównywalne samochody kombi.

Mówi Evin Hove - Dyrektor zarządzający MG Rover Group:
- Dotąd Rover nie był obecny w stale rosnącym w Europie segmencie samochodów kombi. Wprowadzenie mna rynek rovera 75 tourer symbolizuje więc renesans naszej firmy i triumf brytyjskiego ducha w najtrudniejszych nawet sytuacjach. Oczekujemy, że w ciągu pierwszego roku sprzedaży wersja kombi wypełni ok. 30 proc. ogólnej sprzedaży modelu 75.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Komentarze

  • chrums

    Patrząc na to zdjęcie można się nabrać, że rover75 jest taki mały. Zmieńcie może to zdjęcie 25 na właściwe

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Rover 75 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Rover 75 opinie

Oceń swoje auto

Rover 75 Cena