Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37865 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Rover Streetwise

Data publikacji: Autor: pim

... ma wygląd samochodu typu SUV, choć będzie się zmagał raczej z miejską dżunglą

Rover streetwise ma wygląd samochodu typu SUV, choć będzie się zmagał raczej z miejską dżunglą.

Streetwise został zbudowany na bazie modelu 25. Duże koła i rozbudowane zderzaki nadają mu terenowy wygląd. Zawieszenie jest przystosowane do poruszania się po asfaltach i drogach gruntowych. Samochód nie ma jednak napędu na 4 koła. To wybór między możliwościami auta, a jego ceną.

Wnętrze samochodu jest podobne do rovera 25. W standardzie są 4 samodzielne fotele o sportowym wyglądzie, ale jeżeli ktoś potrzebuje pięcioosobowego auta, to może zamówić trzymiejscową tylną kanapę, dzieloną w stosunku 40 : 60.

Inna niż w modelu 25 jest także stylizacja wnętrza. Zmieniono konsolę środkową z zestawem przełączników, konsolę na środkowym tunelu, powiększono schowek przed pasażerem i dodano popielniczkę dla siedzących z tyłu. Przednia popielniczka ma charakter zamkniętego pojemnika, który może być umieszczony w uchwycie na kubki, na drzwiach. Streetwise "pożycza" także od większego brata - modelu 75 kombi. Z niego pochodzą relingi dachowe. Można na nich zamontować takie same belki jak na roverze 75. Nośność dachu wynosi 65 kg.

Gama jednostek napędowych to dwa silniki benzynowe i turbodiesel. Silniki benzynowe to szesnastozaworowe jednostki o pojemności 1,4 l. Jeden ma moc 84 KM, drugi 103 KM. Turbodiesel to dwulitrowa jednostka o mocy 101 KM i maksymalnym momencie obrotowym 240 Nm. Standardowo wszystkie będą współpracować z pięciobiegową, automatyczną skrzynią biegów. Przewidywane jest także wprowadzenie do sprzedaży auta z benzynowym silnikiem 1.8 l i bezstopniową, automatyczną skrzynią biegów CVT.

W Wielkiej Brytanii sprzedaż tego samochodu ma się rozpocząć w końcu sierpnia.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Ogłoszenia z gratka.pl