Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Rower miejski a koronawirus. Czy można już korzystać z wypożyczalni?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Mariusz Michalak Koronawirus zmienia wiele dziedzin życia. Obostrzenia obowiązująze w związku ze stanem epidemii w Polsce dotyczą również wypożyczalni rowerów miejskich.

Możliwość wypożyczenia miejskich jednośladów jest zawieszona. W Warszawie terminale zostały wyłączone, a rowery zablokowane na stacjach. Na każdej z nich pojawi się informacja o zawieszeniu systemu. Rowery pozostały na stacjach, z wyjątkiem elektrycznych jednośladów, które operator przewiózł do magazynu.

Prezydent Warszawy zwróci się z prośbą do Rady Ministrów o ponowne przeanalizowanie sprawy rowerów miejskich.  Zakaz nadal ma obowiązywać do odwołania. Prezydent Rafał Trzaskowski ma zwrócić się w sprawie zdjęcia zakazu do ministra zdrowia.

Polska jest prawdopodobnie jedynym państwem w Europie, które na poziomie krajowym zakazało korzystania z rowerów miejskich w czasie epidemii koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Fakty 

Fot. Mariusz Michalak Koronawirus SARS-CoV-2 to patogen, który wywołuje chorobę COVID-19. Schorzenie przypomina zapalenie płuc, które ma zbliżony przebieg do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej. Obecnie w Polsce zakażonych jest już ponad 10 000 osób, z czego 404 zmarło.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Koronawirus w Polsce. Ograniczenia

Wprowadzono obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Od czwartku 16 kwietnia w całym kraju do odwołania obowiązują przepisy o obowiązku zakrywania ust i nosa np. maseczka ochronną.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości