Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Rower przyszłości z Mielca. Bez łańcucha, ale z silnikiem elektrycznym

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Zamiast łańcucha ma silnik elektryczny, a poza tym składa się w kilku prostych ruchach. Oto rower przyszłości z Mielca.

JIVR Bike to rower elektryczny, naszpikowany elektroniką współpracującą ze smartfonami. - Dzięki podłączeniu pojazdu do telefonu, smartfon pełni rolę deski rozdzielczej. Odczytać możemy przebyty dystans, spalone kalorie, czy sprawdzić stan naładowania baterii - wylicza Marcin Piątkowski z firmy Jam Vehicles Ltd.

Można go także łatwo złożyć. To tez pierwszy rower z napędem mechanicznym schowanym w ramie, co jest patentem firmy JIVR. Dzięki temu można korzystać z niego także w klasyczny sposób.

Redakcja poleca:

Czy nowy samochód musi być drogi w eksploatacji?
Kto płaci najdrożej za ubezpieczenie OC?
Testujemy nowego SUV-a Skody

Obecnie rower kosztuje 2,5 tys. euro, a od 1 kwietnia 2017 roku cena wyniesie 3 tys. euro.

Źródło: TVN Turbo/x-news

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • roots (gość)

    rowery elektryczne to nie jest jakaś nowość, w Polsce można kupić dość tanio indiany z takim napędem

  • ruch (gość)

    ja jestem tradycjonalistką...wole tradycyjne rowery :) moja indiana ma łańcuch, miałam do wyboru wersje elektryczn, ale lubie sobie tak po prostu popedałować w dal :)))

  • Gargamel (gość)

    Fajny rowerek, ale widzę jedno małe zaniedbanie ze strony konstruktorów. W czasie 1:15 - 1:20 widać, że rama roweru w pozycji "walizka na kółkach" wisi kilkanaście milimetrów nad ziemią, wystarczy lekka nierówność i przytrze o podłoże. Powinno tam być jakieś zabezpieczenie, które chroniłoby to miejsce przed uszkodzeniem w ten sposób chociażby powłoki lakierniczej ramy, lub osłony/pancerza linki która przebiega w tamtym miejscu. Ogólnie jednak to brawa dla twórców za innowacyjność i życzę dalszych sukcesów, zarówno na ryku krajowym jak i zagranicznym :) (Kupiłbym, ale jedyny rower jaki mi się należy patrząc na mój "współczynnik" wagi do wzrostu, to taki z ciężką stalową ramą, szerokimi oponami oraz bez "lekkich przełożeń", a do tego dwa wory cementu na plecy i jazda pod górkę w każdym kierunku w jakim się udam :D ) @roots - nowością jest klasyczny "pedałowy" napęd, którego mechanizm jest całkowicie zamknięty wewnątrz ramy i za to należą się słowa uznania.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości