Wszystko
o samochodach

Aktualności / Wywiady

Rozmowa z Krzysztofem Piaseckim

Data publikacji: Autor: Urszula Tokarska

fot. archiwum <b>Wykupuje się Pan czasami dowcipami u policji?</b><br>Tak, mam kilka dyżurnych dowcipów, ale nie opowiem, bo jak przeczytają...

Dużo podróżuje Pan po kraju, czym najchętniej?

fot. archiwum Wyłącznie samochodem!!! Ostatnio "zdefektowała" mi się opona, której nie mogłem dostać w Warszawie i do Poznania pojechałem pociągiem. Ja nie nadaję się do pociągu!!!  Przede wszystkim wożę ze sobą gitarę, ubranie i z tym całym bagażem muszę się tarabanić. W samochodzie czuję się jak u siebie w domu, a nawet więcej czasu spędzam w nim niż w domu.

Co to za nietypowa opona, której nie mógł Pan dostać?

Duża, 17-calowa. Mam VW Passata W8 z napędem na cztery koła, więc wszystkie opony powinny być jednakowe. Akurat tej firmy w Warszawie nie było, więc wolałem pojechać pociągiem, niż wymieniać wszystkie opony. Ale już mam załatwioną w Krakowie, muszę tylko wolniutko dojechać tam na "dojazdówce".

Czym kieruje się Pan kupując auta?


Dwa razy pokierowałem się, jak kobieta, urodą i zapłaciłem za to - płakałem. Było to przy pięknym Fiacie Marea kombi i przy PT Cruiser.

Przy Chryslerze???

Ja jeżdżę 100 tysięcy km rocznie, ten samochód się do tego nie nadaje, to raczej damskie, delikatne auto. Teraz kupując samochód głównie kieruję się dynamiką. Dla niektórych najważniejsze jest ile ma poduszek, mnie nie są one potrzebne, bo ja nie śpię podczas jazdy...

Wykupuje się Pan czasami dowcipami u policji?

Tak, mam kilka dyżurnych dowcipów, ale nie opowiem, bo jak przeczytają...

Co jest dla Pana śmieszne w samochodzie?

Wycieraczki! Bo to urządzenie, które jest takie samo od początku, po prostu "łapka" do przecierania szyb. Wszystko inne się pozmieniało. O! migacze np. kiedyś to były wysuwające się strzałki, teraz są światełka. Silniki są coraz to nowszej generacji. A wycieraczki, jak kiedyś - "siach, siach", nic innego nie wymyślili.


Pana zasada za kierownicą?

"Jedź tak żeby pamiętać, że nie wszyscy są tak dobrymi kierowcami jak Ty". Jest to świetna zasada, bo jednocześnie daje poczucie wartości, a każe uważać. Ja, mimo że mam samochód bardzo szybki, staram się nie wzbudzać strachu u innych kierowców, bo ja wiem, że zdążę, ale inny kierowca może się przestraszyć.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości