Wszystko
o samochodach

Aktualności / Wywiady

Rozmowa z raperem Alekseyem

Data publikacji: Autor: Ryszard Polit, tłumaczenie piosenki Adam Hołda

fot. autor Volkswagen szukał utworu dla reklamy Caddy. Byłem w fabryce, widziałem samochód i pomyślałem po prostu, że napiszę specjalną wersję piosenki dla tego auta.
Na rynkach zachodnioeuropejskich Volkswagena Caddy Life reklamuje niemiecki raper – Aleksey. Nagrał zmienioną wersję swojego przeboju „Słoneczny blask i plany”, specjalnie na potrzeby reklamy.

 

fot. autor Fragment tekstu piosenki „Słoneczny blask i plany” w stylu rap:

 

„Ma klasę, styl i super design, jest tani, a kierowca czuje się w nim tak pewny, jakby jechał po szynach.

No to „spadajmy” i cieszmy się, suńmy przez Europę dla sportu i z radością, bo mamy czas. Zabierzmy deskę surfingową albo gokarta.

Zachwyceni ludzie patrzą na niego i pokazują palcami, śmieją się, dorośli jak dzieci.

To nasza pasja, inni niech zbierają znaczki pocztowe, my chcemy jechać, nie zatrzymywać się, nie tankować, nie parkować. To jest czysta przyjemność z jazdy, w Caddy można podróżować.”

 

 

fot. autor Jak doszło do współpracy z Volkswagenem?

 

Miałem już jedną wersję piosenki „Słoneczny blask i plany”, a Są dwie wersje tego utworu – jedna jest dla radia, a druga specjalnie dla VW Caddy. W wersji radiowej nie pada słowo „Caddy”. Poza tym, tekst jest identyczny.  Wersja radiowa jest przeznaczona dla MTV. Na wideoklipie jadę Caddy przez Weronę. Fabuła jest taka, że jestem w drodze i zabieram wielu przyjaciół, aby urządzić przyjęcie. Jest słoneczna pogoda, a my jesteśmy w świetnych humorach. Każdy, kto widział ten wideoklip, wie, że chodzi o samochód VW Caddy.

 

Jak długo Pan śpiewa?

 

Od 1994 r. śpiewam zarówno solo jak i w formacji jazowej, która istnieje już od 10 lat i odnosi sukcesy w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Wydaliśmy w sumie 10 płyt długogrających. Jako Aleksey nagrałem 3 płyty, teraz wchodzi na rynek czwarta.

 

Czy Aleksey to Pana imię?

 

Nie, to pseudonim artystyczny. Moje drugie imię brzmi Cuper i zaczyna się od litery „C”. Jeżeli to się doda do imienia Aleks, przy szybkiej wymowie brzmi jak Aleksey. Zresztą wszyscy myśleli, że ja mam na imię Aleksey.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości