Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rozpoczął się Rajd Dakar 2005

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot.Desert Runner Rozpoczął się Rajd Dakar 2005. To jedna z najsłynniejszych imprez motoryzacyjnych organizowanych na świecie.

Rozpoczął się Rajd Dakar 2005. To jedna z najsłynniejszych imprez motoryzacyjnych organizowanych na świecie.

 

W zawodach biorą udział zawodnicy Orlen Team: motocykliści Jacek Czachor i Marek Dąbrowski oraz załoga samochodu terenowego Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin. Podobnie jak pozostali zawodnicy będą mieli oni 16 dni na pokonanie trasy  o długości niemal 9 tys. km. Fot.Desert Runner wiodącej z Barcelony do Dakaru – stolicy Senegalu.

 

W porównaniu do wcześniejszych edycji zawodów, organizatorzy dokonali pewnych zmian w przepisach:

 

Samochody

 

Zakaz użycia automatycznych systemów pneumatycznej zmiany wysokości podwozia. Kierowcy ze stajni producentów a także z „listy priorytetowej” muszą wybrać jeden rodzaj ogumienia, który będzie używany na całej trasie rajdu (z wyjątkiem jadących w kategoriach T1 i pojazdów z napędem na dwa koła).

 

Ciężarówki

 

Maksymalną prędkość dla wszystkich grup T4 ograniczono do 150 km/h. Będzie ona kontrolowana za pośrednictwem systemu GPS.

 

Motocykle

 

Zrezygnowano z kategorii eksperymentalnej. Stworzono natomiast osobne kategorię dla quadów i motorów z przyczepami. Motocykle dwucylindrowe o pojemności większej niż 450 cm3 nie biorą udziału w rajdzie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • robert (gość)

    zrubcie tapety motorów !!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości