Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rozpoczęła się likwidacja Saaba

Data publikacji: Autor: (bw)

Fot. Archiwum Polskapresse Bankructwo i wycofanie się z rynku Saaba stało się faktem. Ostatnie samochody tej marki, wyprodukowane w fabryce w Trollhättan, zostaną prawdopodobnie zniszczone.
Fot. Archiwum Polskapresse Około 100 modeli Saaba 9-4X i przedprodukcyjnego 9-5 w wersji kombi, zostanie przekazanych do zniszczenia. Były to najnowsze pojazdy, jakie Saab zaprezentował przed ogłoszeniem upadłości. Co więcej, zamknięte zostanie również muzeum szwedzkiego producenta. Cała kolekcja obejmująca 123 samochody ma zostać sprzedana.

W muzeum znajduje się wiele modeli produkcyjnych jak i koncepcyjnych. Wszystkie samochody jakie Saab zdążył zgromadzić na przestrzeni 60 lat. Są w świetnym stanie technicznym oraz wizualnym.  Perełką wśród całej kolekcji jest Ursaab z 1947 roku. Jest to prototyp pierwszego modelu koncernu Saab. Kolejnymi ciekawymi autami są m.in. Sonett z 1956 r. i EV-1 - koncept z 1985 r., który wyposażony jest w aż 285-konny silnik, a jego przyspieszenie 0-100 km/h wynosiło 6 sekund.

Źródło: wp.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości