Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rozrywka w samochodzie

Data publikacji: Autor: (gw)

Analitycy rynku samochodowego przewidują, że udział elektroniki w cenie pojazdu wzrośnie w ciągu następnych dziewięciu lat z obecnych 22 do 40 proc.

Producenci elektroniki użytkowej przygotowują nowe wyroby o konstrukcji modułowej, pozwalające klientom na dostosowanie wyposażenia auta do potrzeb i wymagań kierującego i pasażerów.
Jednym z producentów takich komponentów jest dobrze znana z produkcji innych zespołów firma Delphi, która w 2002 roku będzie oferowała samochodowe zestawy multimedialne. Głównym elementem zestawów są bezprzewodowe wyświetlacze ciekłokrystaliczne o przekątnej 6,8 cala montowane pod sufitem samochodu. Dzięki szerokiemu kątowi obserwacji, ekran mogą oglądać wszyscy pasażerowie, a urządzenie może współpracować z konsolami do gier, odtwarzaczami DVD, tunerami TV i magnetowidami. Modyfikacją tego urządzenia jest opuszczany zestaw wizyjny o przekątnej ekranu 7 cali. W tym zestawie, dzięki odpowiedniemu układowi zawieszenia, monitor można ustawić w najwygodniejszej pozycji dla obserwatora. Alternatywą dla ekranów montowanych pod sufitem są : zestaw DVD z 7-calowym monitorem.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości