Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rozwód Daimlera-Chryslera z Mitsubishi

Data publikacji: Autor: (am)

fot. Paweł Nowak DaimlerChrysler, największy udziałowiec Mitsubishi Motors, odmówił dokapitalizowania firmy i zapowiada zaprzestanie współpracy z tą japońską firmą.

DaimlerChrysler, największy udziałowiec Mitsubishi Motors, odmówił dokapitalizowania firmy i zapowiada zaprzestanie współpracy z tą japońską firmą.

 

fot. Pawe³ Nowak Po decyzji niemieckiego koncernu Mitsubishi Motors znalazło się w tarapatach. Firma produkuje stosunkowo niewiele samochodów osobowych - ok. 800 tys. rocznie. Walcząc o klientów w USA, udzielała wielkich rabatów i zeszły rok zakończyła stratą szacowaną na ponad 700 mln dolarów. Przyszłość Mitsubishi wywołała obawy w Japonii. Po ogłoszeniu decyzji DaimlerChryslera na giełdzie w Tokio kurs akcji Mitsubishi Motors spadł o 24,9 proc.

 

Mitsubishi i DaimlerChrysler prowadzili wspólne międzynarodowe projekty - produkcji aut Smart i nowego Mitsubishi Colt w Holandii, nowej płyty podłogowej dla przyszłych aut Chryslera i nowej generacji silników. DaimlerChrysler zapowiedział, że projekty będą kontynuowane. 

                  

                 

                  
                                    

                   
                   
                  
                   
                 

                
                 

                 

                   
                 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości