Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rusza 61. Rajd Polski

Data publikacji: Autor: łm

fot. Leszek Małkowski W piątek o godzinie 9.00 rozpoczyna się się największa i najbardziej prestiżowa w kraju impreza w sportach samochodowych – Rajd Polski.

W tym roku odbędzie się po raz sześćdziesiąty pierwszy.

 

fot. Leszek Ma³kowski Rajd Polski jest drugą rundą Mistrzostw Polski i jedną z dziewięciu rund Mistrzostw Europy. Organizatorem piąty rok z rzędu jest Automobilklub Ziemi Kłodzkiej. Tam też – w rejonie Kotliny Kłodzkiej odbędzie się impreza. Start nastąpi w piątek 28 maja o godzinie 9.00, a koniec wyścigu przewidziano na sobotę 29 maja w godzinach przedpołudniowych. Start i metę wyznaczono w Kłodzku. W tym roku do udziału w rajdzie zgłosiło się 75 załóg, w tym 13 zagranicznych.

 

Trasę rajdu długości 798, 49 km podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich składa się z dziewięciu odcinków specjalnych, a drugi z dziesięciu. Drugiego dnia odbędzie się tzw. Super - OS o długości 2,31 km. Uczestnicy rajdu będą ścigać się na drogach o nawierzchniach asfaltowych.

 

Głównymi kandydatami do zwycięstwa są mistrz Europy Belg Bruno Thiry (Citroen C2), Francuz Simon Jean-Joseph (Renault Clio S1600) oraz Polacy; zwycięzca Rajdu Elmot Leszek Kuzaj (Subaru Impreza) i mistrz Polski Tomasz Czopik (Mitsubishi Lancer N).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości