Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Rusza ogólnopolski konkurs dla przyszłych kierowców zawodowych i mechaników

Data publikacji: Autor: Akcja specjalna Profesjonalni Kierowcy

fot. Akcja specjalna Profesjonalni Kierowcy Organizatorzy akcji społecznej ”Profesjonalni kierowcy” ogłaszają konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Aby wziąć w nim udział i powalczyć o prestiżowe nagrody wystarczy nagrać krótki film o tematyce bezpieczeństwa na drodze.

Jednym z najważniejszych celów akcji CSR ”Profesjonalni kierowcy” jest podnoszenie świadomości i umiejętności kierowców na rzecz większego bezpieczeństwa na drodze. Dlatego pięć firm związanych z branżą transportową (Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton, Ergo Hestia i Michelin) już od dwóch lat organizuje w całej Polsce bezpłatne szkolenia dla młodych kierowców. Podczas zajęć prowadzonych przez doświadczonych instruktorów dowiadują się oni m.in. jak profesjonalnie zabezpieczyć ładunek, jak manewrować pojazdem w trudnych sytuacjach i jak właściwie przygotować samochód do drogi.

Teraz naszą uwagę chcemy skupić na jeszcze młodszych odbiorcach, którzy dopiero planują swoją przyszłość w branży transportowej. W tym celu przygotowaliśmy dla nich konkurs o tematyce bezpieczeństwa, w którym do wygrania są bardzo atrakcyjne i prestiżowe nagrody – mówi Wilhelm Rożewski, manager marketingu i komunikacji w Volvo Trucks Poland.fot. Akcja specjalna Profesjonalni Kierowcy

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, uczący się w klasach o profilach związanych z kształceniem w branżach samochodowych, motoryzacyjnych i transportowych. Jego idea polega na nakręceniu krótkiego (maksymalnie 8-minutowego), amatorskiego filmu, którego tematem będzie wspomniane już wcześniej bezpieczeństwo na drodze. Film może dotyczyć zachowania bezpieczeństwa przez dowolnych uczestników ruchu (pieszych, rowerzystów, kierowców samochodów osobowych lub ciężarowych itp.). Można go przygotować i nakręcić w maksymalnie 4-osobowych grupach, a każda klasa może przesłać na konkurs dowolną liczbę filmów, jednak każdy musi być nakręcony przez inny zespół. Do nagrania należy użyć wyłącznie sprzętów ogólnie dostępnych: telefonów komórkowych czy amatorskich kamer.

Od jakości bardziej będzie liczył się pomysł i przekaz, który niesie za sobą nagranie. Jesteśmy przekonani, że trafi do nas mnóstwo ciekawych, inspirujących produkcji, dzięki którym jeszcze łatwiej będzie nam dotrzeć do przyszłych uczestników naszych szkoleń – mówi Marcin Majak, marketing manager w Renault Trucks Poland.

Głównymi nagrodami w konkursie będą staże w autoryzowanych serwisach Volvo Trucks lub Renault Trucks. Klasa, w której uczy się zwycięski zespół, weźmie również udział w szkoleniu przeprowadzonym przez doświadczonych instruktorów Volvo Group z wykorzystaniem najnowocześniejszych pojazdów ciężarowych.

Uczestnicy mogą przesyłać swoje filmy do 5 lutego 2018 roku, a wszystkie szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdą na stronie www.profesjonalnikierowcy.pl.

Akcja „Profesjonalni kierowcy” to inicjatywa, która ma na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych jako znaczącej gałęzi gospodarki. Powstała z inicjatywy czterech firm – Volvo Trucks, Renault Trucks, Wielton i Michelin – którym zależy na podnoszeniu kwalifikacji przyszłych pracowników branży transportowej. W tym roku do grona partnerów dołączyła Ergo Hestia.

W ramach tego przedsięwzięcia szkolone są osoby, którym zależy na stabilnej i dobrze płatnej pracy w firmach o międzynarodowej renomie. Bezpłatne kursy prowadzone są przez najlepszych instruktorów, a osoby, które biorą w nich udział, mają szansę na uzyskanie certyfikatu potwierdzającego ich profesjonalne przygotowanie do bycia zawodowym kierowcą. To pomaga im w znalezieniu dobrej, stabilnej i atrakcyjnej pracy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości