Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Rusza Rajd Mazowiecki

Data publikacji: Autor: (TSz)

Fot: Mototarget.pl Już w najbliższy weekend w okolicach Kozienic odbędzie się trzecia runda Rajdowego Pucharu Polski - 10. Rajd Mazowiecki. Na trasie pojawią się m.in. Tomasz Kuchar, Mariusz Stec i Kajetan Kajetanowicz.

Część trasy imprezy biegnie przez województwo lubelskie skąd pochodzi znany duet rajdowców Mariusz Stec i Michał Przystupa. Dla pilota to kolejny start w tym rajdzie, natomiast kierowca przygotowuje się do startów w rajdowych i górskich mistrzostwach Polski.

- „Jestem wdzięczny organizatorom, że postanowili wykorzystać drogi Lubelszczyzny do 10. Rajdu Mazowieckiego. To piękny, niewykorzystywany w ten sposób teren, doskonała okazja do pokazania teamu w swoich okolicach. Dla mnie to kolejny rajd treningowy. Chciałbym na tyle dobrze czuć samochód, by móc walczyć o dobrą lokatę w RSMP. Razem z Michałem potrzebujemy szybszego tempa i wciąż nad nim pracujemy. Patrząc na trasy Rajdu Mazowieckiego, będzie to dobra okazja do takiego treningu. Ponadto po rajdzie zaczynam sezon w GSMP. Cieszę się na tę imprezę i mam nadzieję na licznie zgromadzonych fanów przy trasie” – powiedział Mariusz Stec.

- „10. Rajd Mazowiecki będzie moim drugim startem w tej imprezie i zarazem drugim startem z Mariuszem. Podczas ostatnio rozegranego Rajdu Świdnickiego współpraca układała się książkowo. Zbieranie doświadczenia i super zabawa, połączona z szybkim tempem jazdy to nasz cel na ten rajd. Zapraszamy naszych kibiców z Lubelszczyzny na domowy rajd, bliżej się nie da. Gwarantujemy, że zrobimy wszystko by dostarczyć wam wielu wrażeń. Po raz kolejny chciałbym podziękować ekipie Wiesława Steca za topowe auto i gotowość do pracy w każdej sytuacji. Dziękuję także Mariuszowi za daną mi szanse sprawdzenia się na prawym fotelu. Do zobaczenia w sobotę na odcinkach” – mówił Michał Przystupa.

Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja w klasie Gości (zawodnicy startujący w RSMP, którzy nie zdobywający punktów do RPP), w której pojawi się także załoga Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski. Ale to nie wszystko. Zaproszenie organizatorów przyjął także dwukrotny rajdowy mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz, który poprowadzi seryjne Mini pełniące funkcję samochodu organizatora, czyli popularnej „zerówki”. Tym razem zadaniem „Kajta” będzie sprawdzenie trasy tuż przed startem zawodników.
10. Rajd Mazowiecki jest nie tylko trzecią rundą RPP, ale także koleją odsłoną Citroen Rally Challenge. Na liście zgłoszeń do tegorocznej edycji widnieje 65 załóg.

Bazę rajdu zlokalizowano w Zespole Pałacowym Urzędu Miasta Kozienice, natomiast Rally Fun Park z licznymi atrakcjami dla kibiców przygotowano na lotnisku w Ułężu. Organizatorzy przygotowali trasę liczącą w sumie 352,7 km, z czego 80,1 km przypada na 7 odcinków specjalnych. Prezentacja załóg, oraz start honorowy odbędzie się już dzisiaj od godz. 15:00 w ZPUM Kozienice, a zakończenie zawodów i wręczenie nagród, w tym samym miejscu, w sobotę 12 maja, od godziny 17:30.

Klasyfikacja Rajdowego Pucharu Polski po 3. rundach:
1. Płachytka/Nowaczewski – 24 pkt.
2. Tomala/Martynek – 15 pkt.
2. Kubat/Dachowski – 15 pkt.
4. Knopt/Jastrzębski – 10 pkt.
4. Kochańczyk/Kwiatek – 10 pkt.
6. Mularczyk/Rogóż – 8 pkt.
6. Ingram/Janik – 8 pkt.
8. Siemieńczuk/Gwiazda – 6 pkt.
8. Jurecki/Trela – 6 pkt.
9. Zelek/Kozdroń – 5 pkt.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości