Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Ruszył Rajd Cypru

Data publikacji: Autor: łm

fot. Mitsubishi Dzisiaj o godzinie 7:23 naszego czasu rozpoczął się pierwszy odcinek specjalny piątej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata 2004 – Rajdu Cypru. Impreza rozgrywana na nawierzchniach szutrowych należy do najtrudniejszych w całym kalendarzu mistrzostw.

fot. Mitsubishi Rajd Cypru jest specyficzną imprezą. Prędkości przejazdu poszczególnych „oesów” są przeważnie bardzo niskie, a jako pierwsi na mecie zwykle meldują się ci kierowcy, którzy wytrzymają fizycznie jazdę w wysokich temperaturach i poradzą sobie z wszędobylskim kurzem.

 

W tym roku na wyspie Afrodyty do pokonania jest 18 odcinków specjalnych o łącznej długości 326, 68 km. Jako pierwszy na trasę wyruszył lider mistrzostw Estończyk Markko Martin (Ford Focus WRC). Za nim wystartował Francuz Sebastien Loeb (Citroen Xsara WRC), a jako trzeci jedzie Fin Marcus Groenholm (Peugeot 307 WRC). Cała trójka zaliczana jest do faworytów rajdu, podobnie jak Norweg Peter Solberg (Subaru Impreza WRC), który niedawno zwyciężył w Rajdzie Nowej Zelandii.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości