Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Ruszył Rajd Pojazdów Terenowych "Baja Carpathia 2011”

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Ruszył Rajd Pojazdów Terenowych "Baja Carpathia 2011” Pięćdziesiąt załóg z Polski, Czech, Słowacji i Węgier bierze udział w zorganizowanym w Stalowej Woli rajdzie pojazdów terenowych.

Pierwszy etap rozebrany zostanie w piątek 24 czerwca o godzinie 18.00 na Błoniach nad Sanem, meta na placu przy Miejskim Domu Kultury.

W sobotę i niedzielę pojazdy ruszą na bezdroża gminy Bojanów. Meta rajdu na tak zwanym "parku zamkniętym” przed Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli.

- Rajd pojazdów terenowych będzie imprezą wyjątkową. Zawodów tej rangi i z taką ilością startujących jeszcze w naszym mieście nie było – powiedział prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak.

Szkoda więc, że współorganizator rajdu, czyli Automobilklub Dolina Dolnego Sanu i Urząd Miasta, nie poinformowali dziennikarzy, że odbywa się taka prestiżowa impreza. Dopiero kiedy Plac Piłsudskiego zapełnił się samochodami, dziennikarze dowiadywali się, że "coś się dzieje”.

Podczas imprezy rozegranych zostanie sześć imprez – 2 runda Crosscountry Trophy, 3 runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 2 runda Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Cross Country, 3 runda Mistrzostw Węgier w Rajdach Cross Country i 2 runda Pucharu Republiki Słowackiej w Rajdach Cross Country.

Ciekawostką jest skąd się wzięło słowo "Baja” w nazwie mistrzostw. Jak się okazuje, pochodzi od wyścigów samochodowych rozgrywanych na bezdrożach meksykańskiego stanu Baja Kalifornia czyli Dolna Kalifornia od 1967 roku.

Zdzisław Surowaniec

Ruszył Rajd Pojazdów Terenowych "Baja Carpathia 2011”
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ruszył Rajd Pojazdów Terenowych "Baja Carpathia 2011”

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości