Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Ruszył Rajd Turcji

Data publikacji: Autor: (mp)

 Startem z Cumhuriyet Square w Antalyi rozpoczął się wczoraj Rajd Turcji. Zawodnicy mają w sumie do pokonania ponad 380 kilometrów w większości szutrowych dróg.

Startem z Cumhuriyet Square w Antalyi rozpoczął się wczoraj Rajd Turcji. Zawodnicy mają w sumie do pokonania ponad 380 kilometrów w większości szutrowych dróg.

 

Pierwszy dzień rajdu zakończył się zwycięstwem Sebastiena Loeba prowadzącego Citroena WRC. Na dalszych miejscach uplasowali się Marcus Gronholm w Peugocie 307 WRC oraz Peter Solberg kierujący Subaru WRC.

 

Jak twierdzą specjaliści tegoroczna impreza zorganizowana latem będzie zdecydowanie różnić się od tej z zeszłego roku. Suche i pyliste szlaki postawią przed zawodnikami inne wymagania od tych, jakim musieli sprostać w marcu 2003 roku, po deszczach i śniegach wiosny. Kierowcy staną przed wyzwaniem pokonania bardzo skalistych i kamienistych dróg. Dodatkowym utrudnieniem mogą być wysokie temperatury – ta odsłona cyklu mistrzostw świata zapowiada się na najgorętszą z 16 rozgrywanych w tym sezonie.

 

Większość zmagań odbędzie się na OS-ach w rejonie Kemer, ok. 60 km na południe od Antalyi mieszczącej się na Riwierze Tureckiej. Metę rajdu zawodnicy osiągną niedzielnym popołudniem.

 

Tegoroczny Rajd Turcji liczy w całości 17 OS-ów o łącznej długości ponad 383 km. Cała trasa to
1 236 km.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości