Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Ruszyła budowa bramek do poboru opłat na autostradzie A4

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Ruszyła budowa bramek do poboru opłat na autostradzie A4 Stacje poboru opłat pojawią się na wszystkich węzłach autostrady A4 od Wrocławia do Katowic. Za przejazd będziemy płacić od 1 stycznia 2012 roku.

Aktualizacja - zobacz więcej: Autostrada A4 z Wrocławia od Gliwic będzie płatna od czerwca

 

- Na opolskim odcinku  będą to: Dąbrówka, Prądy, Nogowczyce, Olszowa i Przylesie - wylicza Michał Wandrasz, rzecznik opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcy, którzy będą chcieli wjechać na A4, najpierw będą musieli zatrzymać się przed szlabanem i pobrać z automatu bilet. Zwrócą go dopiero podczas wyjazdu, gdzie będą musieli zapłacić osobie w budce za przejechane kilometry. Stawka dla samochodów osobowych wyniesie 20 groszy za kilometr, dla motocykli - 10 groszy.

Na każdym węźle powstaną dwa pasy wjazdowe i dwa wyjazdowe. Wyjątkiem będą drogi wyjazdowe w Prądach i Dąbrówce. Tam kierowcy będą mieli do dyspozycji dodatkowy, trzeci pas.

- Przy każdej bramce ma też działać system elektronicznego poboru opłat, który dotyczy ciężarówek powyżej 3,5 tony - dodaje Wandrasz. - Ruszy on już w lipcu tego roku, bo do jego uruchomienia nie są konieczne dokończone bramki.

Zarządca autostrady równolegle ze stawianiem stacji poboru opłat zbuduje też obwody utrzymania autostrady w Gogolinie i Przylesiu. Będą to swego rodzaju zaplecza dla autostrady, gdzie parkować będą np. piaskarki.

Budowa bramek i obwodów utrzymania zakończy się w grudniu. Dostosowanie autostrady do wprowadzenia opłat będzie kosztować 233 mln zł. Dla osobówek zaczną one obowiązywać od stycznia 2012 r.

Dim

Ruszyła budowa bramek do poboru opłat na autostradzie A4
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ruszyła budowa bramek do poboru opłat na autostradzie A4

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości