Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Ruszyła budowa obwodnicy Hrubieszowa

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Ruszyła budowa obwodnicy Hrubieszowa W maju 2013 roku kierowcy pojadą nową obwodnicą Hrubieszowa. W środę oficjalnie zaczęły się roboty budowlane.

Obwodnica ominie Hrubieszów z południowej strony. Trasa dwukrotnie będzie przechodzić nad linią kolejową a także przetnie dolinę rzeki Huczwa.

– Powstanie 29 obiektów inżynierskich, w tym cztery mosty i siedem wiaduktów, 18 przejść dla zwierząt oraz pięć jednopoziomowych skrzyżowań z drogami lokalnymi. Powstaną także drogi dojazdowe obsługujące ruch lokalny o łącznej długości 7,4 km oraz system szczelnego odwodnienia drogi – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Koszt budowy samej drogi wyniesie blisko 147,5 miliona złotych, a cała inwestycja pochłonie ok. 179 mln zł wraz z wykupami gruntów, projektem i nadzorem). - Inwestycji po oddaniu do użytku usprawni ruch na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Zosinie. To przejście w przyszłości ma obsługiwać także ruch pojazdów ciężarowych – dodaje Nalewajko.

Obwodnicę Hrubieszowa zbuduje konsorcjum trzech firm: HAK Construction z Katowic (lider), Dromet z Częstochowy i Cardo Mosty z Katowic (partnerzy).

Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Przypo-mnijmy, że z tego samego programu finansowana jest trwająca właśnie budowa obwodnicy Frampola, także w ciągu drogi krajowej nr 74.

(p.p.)

Ruszyła budowa obwodnicy Hrubieszowa
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Ruszyła budowa obwodnicy Hrubieszowa

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości